Latvijas hokeja izlase pasaules čempionātu sāk ar zaudējumu

Pasaules hokeja čempionātu ar zaudējumu šovakar iesākusi Latvijas hokeja izlase, kas ar 1:4 atzina Amerikas Savienoto Valstu hokejistu pārākumu. Vienīgos vārtus Latvijai guva Andris Džeriņš, kamēr ASV labā ripu mūsu vārtos nogādāja četri dažādi hokejisti.

Latvijas izlasei vienīgos vārtus spēles 41. minūtē guva Andris Džeriņš, kurš pēc Čukstes metiena bija pirmais pie atlēkušās ripas un ieraidīja to jau tukšos amerikāņu vārtos.

ASV izlase lielā mērā mača likteni izšķīra jau pirmajās 12 minūtēs, kuru laikā trīs reizes pārspēja Elvi Merzļikinu. Pa reizei precīzs šajā laika posmā bija Railijs Bārbers, Sets Džounss un Tomass Bortelo.

Arī otrās trešdaļas sākums latviešiem turpinājās neveiksmīgi, jo jau 33. sekundē Sems Lafertijs ar efektīgu metienu vārtu devītniekā pārspēja Merzļikinu jau ceturto reizi.

Mūsējie spēles laikā izveidoja vairākus ļoti bīstamus momentus, taču piekliboja to realizācija. Lielisks amerikāņu vārtos bija arī tās vārtsargs Strauss Manns, kurš atvairīja

Nākamā spēle Latvijai jau rīt, kad 20:15 jāspēkojas ar Somiju.

Čempionātu Latvija iesāka ar pamatīgu aukstu dušu - jau pirmajās 12 minūtēs Latvija nonāca iedzinējos ar 0:3. Vispirms vārtu priekšā Pīka metienu pielaboja Bārbers, 11. minūtē vairākumu ar metienu Merzļikinam starp kājsargiem pārsvaru dubultoja Sets Džounss, bet 78 sekundes vēlāk kļūdu pieļāva Merzļikins, kurš neveiksmīgi atstāja spraugu pie kreisā vārtu staba.

Perioda turpinājumā latvieši vēlreiz noraidījās un īstu pretestību amerikāņu saspēlei izrādīt nespēja - paveicās, ka ripu pretinieki meta garām vārtiem. Arī otrā trešdaļa sākās katastrofāli, jau pēc pusminūtes ripai ceturto reizi ielidojot mūsu vārtos. Ar izcilu metienu vārtu tālajā devītniekā izcēlās Sems Lafertijs.

Pēc 4:0 panākšanas ASV nedaudz nomierinājās, spēles tempam pamatīgi krītoties. Perioda noslēgumā Latvija tika pie iespējas spēlēt lielajā skaitliskajā vairākumā, un, lai arī to trešā perioda sākumā izmantot neizdevās, 42. minūtē latvieši beidzot guva vārtus - Kārļa Čukstes metiens no zilās līnijas atlēca tieši pie vārtu priekšā pilnīgi viena paša esošā Andra Džeriņa, kurš beidzot pārspēja Mannu - 1:4.

Atlikušajā laikā latvieši spēja uzspiest savu spēli, ar individuālajiem centieniem vairākas reizes lieliski apspēlējot pretiniekus, tomēr visu laiku pietrūka noslēguma fāzes. Vārti vairāk gūti netika, līdz ar to Latvija čempionātu šoreiz sāk ar zaudējumu - 1:4.

Latvija - ASV 1:4 (0:3, 0:1, 1:0)

Vārti: 07:11 Bārbers (Pīks) 0:1, 10:18 Džounss (Šmits) 0:2, 11:36 Bortelo (Džounss, maz.) 0:3, 20:33 Lafertijs (Megna) 0:4. 41:27 Džeriņš (Ri. Bukarts, Čukste, vair.) 1:4
Soda minūtes: 8:8
Metieni: 29:25
Vārtsargi: Merzļikins - Manns

Latvijas izlases sastāvs: Merzļikins, Zīle - Jaks, Mamčics - Kulda, Sotnieks - Čukste, Bergmanis - Smons; Ķēniņš - Ābols - Balcers, Ri Bukarts - Džeriņš - Krastenbergs, Ro Bukarts - Batņa - Marenis, Jeļisejevs - Smirnovs - Dzierkals.