Latvija uzvar itāļus atklāšanas spēlē

Latvijas hokeja izlase pirmajā spēlē Olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrā izcīnīja uzvaru pret Itālijas izlasi ar rezultātu 6:0.

Latvijas izlase vairāk nekā četru tūkstošu skatītāju klātbūtnē turnīru iesāka pārliecinoši, jau pirmā perioda ievadā vārtus ar tālu metienu cauri burzmai guva aizsargs Jānis Jaks pēc Laura Dārziņa piespēles. Bet jau divas minūtes vēlāk divu vārtu pārsvāru ātrajā uzbrukumā panāca Rodrigo Ābols ar metienu no vārtu vārtu priekšas, kad viņam ripu piespēlēja Roberts Bukarts un Kaspars Daugaviņš.

Arī otrais periods turpinājās ar Latvijas izlases pārsvaru, perioda 7. minūtē pēc lieliskas saspēles ar Rihardu Bukartu un Uvi Balinski vārtus guva aizsargs Kristiāns Rubīns. Arī perioda turpinājumā Itālijas izlasei nācās pārkāpt noteikumus, lai apturētu Latvijas spiedienu un vienā no skaitliskajiem vairākumiem izcēlās Miks Indrašis, kurš guva vārtus pēc Laura Dārziņa piespēles.

Trešajā periodā devītajā minūtē Miks Indrašis guva savus otros vārtus spēlē, panākot jau graujošo 5:0 Latvijas izlases labā ar tālu metienu pēc rikošeta no Zemgusa Girgensona un Kristiāna Rubīna piespēlēm.

Gala rezultātu ar 6:0 Latvijas uzvarai uzstādīja Kaspars Daugaviņš, ar lielisku solo gājienu pāri visam laukumam, cauri visiem pretiniekiem, apspēlējot vārtsargu un gūstot skaistus vārtus.

Pēdējā vārtu guvumā rezultatīva piespēle mūsu vārtsargam Ivaram Punnenovam, kurš bija nepārspējams šajā spēlē, neielaižot savos vārtos nevienu ripu un tiekot galā ar visiem 16 pretinieku metieniem.

Nākošā spēle Latvijai jau šovakar, kad jātiekas ar Ungārijas izlasi plkst. 20:00 Arēnā Rīga. TV tiešraide kanālā LTV 7.

Olimpiskais kvalifikācijas turnīrs norisinās no 26. līdz 29. augustam Arēnā Rīga. Par ceļazīmi uz Pekinas Olimpiskajām spēlēm E apakšgrupā sacenšas Latvija, Francija, Itālija un Ungārija.