Latvijas Hokeja federācijas 2021. gada 25. marta kārtējā kongresa Rezolūcija

Šodien notikušajā LHF kongresā biedri pieņēma Rezolūciju, kas jau nosūtīta Ministru prezidentam Arturam Krišjānim Kariņam, Izglītības un zinātnes Ministrei Ilgai Šuplinskai, Veselības Ministram Danielam Pavļutam, Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšsēdētājam Arvilam Ašeradenam, Latvijas Republikas Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas Sporta apakškomisijas priekšsēdētājam Sandim Riekstiņam un Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrijas Sporta departamenta direktoram, Valsts sekretāra vietniekam Edgaram Severam.

Covid-19 pandēmijas uzliesmojums visā pasaulē ir būtiski ietekmējis sabiedrības veselību, ekonomiku, nodarbinātību un sociālo dzīvi. Cīņā pret pandēmiju joprojām galvenā ir dzīvību glābšana un veselības aizsardzība. Apzināmies, ka tāpēc tiek ieviesti dažādi ierobežojumi, tajā skaitā – savu darbu apturējusi liela daļa sporta nozares.

Vienlaikus vēršam uzmanību – uzturēšanās un darbs mājās, sociālā distancēšanās un ierobežotas regulāru fizisko aktivitāšu iespējas būtiski kaitē iedzīvotāju vispārējai veselībai un labsajūtai. Ilgstoši pastāvošie ierobežojumi un attālinātās mācības ir drauds bērnu un jauniešu fiziskajai un psihiskajai veselībai. Palielinās bērnu agresivitāte, novērojama būtiska koncentrēšanās spēju un socializēšanās prasmju pazemināšanās, pieaug apātija pret mācībām un sporta nodarbībām, kas ilgtermiņā radīs būtisku un neatgriezenisku apdraudējumu ne tikai ikdienas sportošanas paradumiem, bet arī bērnu, jauniešu un visas nācijas veselībai.

Mēs aicinām LR Ministru kabinetu pēc iespējas īsākā laikā atjaunot hokeja nodarbības iekštelpās un nekavējoties atjaunot iespēju organizēt sacensības drošā un kontrolētā veidā saskaņā ar Latvijas Hokeja federācijas izstrādātu un saskaņotu drošības protokolu. Latvijas Hokeja federācija ir izstrādājusi savu Covid-19 protokolu, kurā ietverti noteikumi, kuri jāievēro visām sporta skolām, klubiem, hokeja hallēm, lai mazinātu inficēšanās riskus. Rūpīgi sekojam līdzi un uzraugām šī protokola ievērošanu. LHF izstrādātais plāns paredz, ka ierodoties uz treniņiem un atrodoties hallēs jāvalkā sejas aizsargmaskas, treniņos jāspēj nodrošināt vismaz 50m2 vienam sportistam (ieskaitot arī trenerus), ģērbtuvēs spējam nodrošināt trīs kvadrātmetru telpas platību vienai personai, treniņi notiek “stacijās” un nenotiek saskarsme starp spēlētājiem, treniņu vietās notiek regulāra ģērbtuvju dezinfekcija un telpu vēdināšana. Visi šie pasākumi ļauj līdz minimumam samazināt iespējamo inficēšanos

Latvijas Hokeja federācijai ir visas iespējas, lai sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministriju (IZM), pēc iespējas īsākā laikā varētu atjaunot hokeja nodarbības iekštelpās kontrolētos un epidemioloģiski drošos treniņu apstākļos, rodot iespēju sadzīvot ar esošo pandēmijas situāciju ilgtermiņā.

Aicinām Ekonomikas ministriju un citas atbilstošās valsts institūcijas sadarbībā ar Latvijas Hokeja federāciju izstrādāt nozarei atbilstošus un piemērotus atbalsta mehānismus, kas sniegtu atbalstu hokeja nozares atveseļošanai un veicināt turpmāku ilgtspējīgu attīstību, īpaši – atbalsta mehānismu hokeja haļļu apsaimniekotājiem radīto zaudējumu kompensēšanai daļējas vai pilnībā apturētas darbības dēļ Covid-19 pandēmijas apstākļos. Pārskatīt esošo finansiālo atbalsta sistēmu, kas nav pietiekama, lai tās varētu izdzīvot pandēmijas laikā. Vēl ilgāks bezdarbības periods novedīs pie hokeja haļļu finansiālā sabrukuma un jomas atjaunošanai būs nepieciešams ilgs laiks un lieli ieguldāmie līdzekļi.

Latvijas Hokeja federācija aicina rast saprātīgus un pārdomātus risinājumus, kas ļautu attīstīt Latvijas bērnu un jauniešu fiziskās un mentālās veselības līmeni, uzturēt hokeja specifiskās pamatiemaņas, kā arī pasargāt hokeja nodarbībās iesaistītos sporta speciālistus, sporta klubus un hokeja haļļu uzturētājus no neatgriezeniskām ekonomiskām sekām.

Rezolūcija pieņemta Latvijas Hokeja federācija biedru kongresā 2021. gada 25. martā, piedaloties LHF biedru pilnvarotajiem pārstāvjiem.

Aigars Kalvītis

Latvijas Hokeja federācijas prezidents

Sadarbības partneri