Latvijas U-20 izlase dramatiskā mačā uzvar mājiniekus Baltkrieviju

Otro uzvaru pasaules čempionāta pirmās divīzijas A grupas turnīrā otrdien izcīnīja Latvijas U-20 nacionālā valstsvienība, kas ar rezultātu 3:2 (0:1, 0:0, 2:1, 1:0) apspēlēja mājiniekus Baltkrieviju.

au mača ievadā latvieši ieguva pirmo iespēju spēlēt vairākumā, taču šajā, kā arī nākamajos divos skaitliskajos pārsvaros Latvijas izlasei neizdevās izveidot daudz labu izspēļu. Tā vietā savu pirmo vairākuma iespēju realizēja baltkrievi, pēc lieliskas saspēles no vārtu priekšas ripu Jāņa Vora cietoksnī triecot Aleksejam Kotelovskim - 1:0 Baltkrievijas jauniešu labā. Brīvo Kotelovski šajā situācijā aizsardzībā nogulēja Harijs Brants.

Pēc pārtraukuma Latvijas izlases spēle pakāpeniski uzlabojās, latviešiem otrajā periodā izveidojot vairāk vārtu gūšanas momentu. Taču bīstamu epizožu netrūka arī pie Vora vārtiem, Latvijai izturot divu vīru mazākumu, kā arī vēlreiz ielaižot vārtus, kad komandas biedra tālu uzmetienu pielabojot Minskas "Dinamo" uzbrucējam Ivanam Drozdovam. Pēc momenta video caurskates tiesnesis gan nolēma vārtu guvumu neieskaitīt, jo Drozdovs ripu esot aizskāris neatļautā augstumā.

Noslēdzošo trešdaļu mūsējie iesāka lieliski - 74 sekunžu laikā ripas lidojumu vārtu priekšā pielaboja Gļebs Prohorenkovs (1:1), bet pēc tam pats Prohorenkovs izdarīja teicamu piespēli Patrikam Zabusovam, kurš izmantoja baltkrievu aizsargu kļūdu, vienatnē saraujot gabalos Ņikitu Tolopilo - 2:1!

Pamatlaika galotnē mūsu izlasi pievīla disciplīna, pa noraidījumam kritiskās situācijās nopelnot Ralfam Jevdokimovam un Harijam Brantam, kurš papildus divām minūtēm saņēma arī desmit minūšu disciplināro sodu. Diemžēl visus trīs punktus Latvijas komandai noturēt neizdevās, Aleksejam Kotelovskim 58. minūtes noslēgumā otro reizi šajā vakarā pārspējot Vori un panākot 2:2. Baltkrievijai pamatlaika izskaņā bija izdevība izraut uzvaru, taču veiksme šoreiz uzspīdēja latviešiem.

Pagarinājumā viss tika izšķirts ļoti ātri - filigrānu piespēli no savas zonas Jānim Švanenbergam izdarīja Ernests Ošenieks. Švanenbergs izgājienā ar Tolopilo izvēlējās izdarīt metienu bez māņkustībām, esot precīzs un nodrošinot Latvijas komandai ļoti svarīgu uzvaru ar 3:2.

Turpinājumā Latvijas izlasei gaidāma vienas dienas atpūta, turnīram turpinoties 12. decembrī, kad latvieši spēkosies ar Slovēnijas vienaudžiem, kuri šodien tikai pagarinājumā ar 1:2 piekāpās Dānijas priekšā.

Latvija - Baltkrievija 3:2 (0:1, 0:0, 2:1, 1:0)

Vārti: 6:11 Kotelovskis (Oksenjuks, Deņisovs, vair.) 0:1, 44:57 Prohorenkovs (Mateiko, Polcs) 1:1, 46:11 Zabusovs (Prohorenkovs, Jevdokimovs) 2:1, 57:50 Kotelovskis (Oksentjuks, Bujaļskis, vair.) 2:2, 60:13 Švanenbergs (Ošenieks) 3:2.