Latvijas U-20 izlase pasaules čempionātu sāk ar uzvaru pret Dāniju

Ar "sauso" uzvaru pasaules čempionātu pirmās divīzijas A grupā pirmdien sāka Latvijas U-20 nacionālā valstsvienība.

Aizvadītajā spēlē Kārļa Zirņa vadītā valstsvienība ar rezultātu 3:0 (1:0, 1:0, 1:0) apspēlēja Dānijas vienaudžus.

Latvijas izlasei vadībā izdevās izvirzīties pirmā perioda vidū, kad vārtus, kas vēlāk izrādījās uzvaru nesošie, guva Gļebs Prohorenkovs, hokeja skolas "Rīga" uzbrucējs. Latvija uzbruka vairāk un pēc tam divreiz spēlēja vairākumā, taču pirmajā periodā ar vārtiem vairs neizcēlās. To toties izdevās paveikt otrā perioda vidū, kad precīzi meta Kārlis Bucenieks.

Pēc tam daži mazākumi bija jāiztur jau Latvijas izlasei, bet dāņi Latvijas vārtsargu Jāni Vori tā arī nepārspēja. Latvijas hokejistu uzvarai vēl drošākas aprises piešķīra Bucenieka otrie vārti šajā spēlē, 55. minūtē nokārtojot 3:0. Ar rezultatīvām piespēlēm abos Bucenieka vārtos izcēlās Jānis Švanenbergs.

Latvijas izlasei tā bija tikai otrā uzvara pret Dāniju iepriekšējo sešu savstarpējo maču laikā.

U-20 pasaules čempionāta otrajā mačā Latvijas spēkosies ar mājiniekiem Baltkrieviju, trešajā mačā tiksies ar Slovēniju, bet pēc tam nūjas krustos ar Austriju un Norvēģiju.

Sestdien Latvijas U-20 izlase aizvadīja pēdējo pārbaudes maču pirms pasaules čempionāta. Latvijas hokejisti ar rezultātu 9:2 sagrāva Austrijas vienaudžus.

Gatavošanos pasaules čempionātam Latvijas U-20 izlase uzsāka pagājušās nedēļas nogalē. Zirņa padotie pirmdien aizvadīja treniņspēli ar HS "Rīga" komandu, kur tika izcīnīta uzvara ar 3:2 pēcspēles metienos.

Kārlim Zirnim arī šajā sezonā asistēs amerikāņu speciālists Frenciss Anzalone. Tāpat asistenta pienākumus pildīs Raimonds Vilkoits un vārtsargu treneris Edgars Lūsiņš. Tikmēr par U-20 valstsvienības fizisko sagatavotību, kā ierasts, būs atbildīgs Ēriks Visockis. Arī šajā sezonā U-20 ģenerālmenedžera pienākumi uzticēti Jurim Opuļskim.

Gatavojoties pasaules čempionātam Minskā, Latvijas U-20 izlase maijā piedalījās Melnās jūras kausa izcīņā, augustā aizvadīja treniņnometni “Inbox.lv” ledus hallē, bet novembrī startēja četru nāciju turnīrā Bobruiskā (Baltkrievija).

Visas Latvijas U-20 izlases pasaules čempionāta spēles video tiešraidē varēs redzēt LHF oficiālajā mājaslapā - www.lhf.lv.

Latvijas U-20 valstsvienības sastāvs pasaules čempionātam pirmās divīzijas A grupas turnīram: