HK "Liepāja" mača izskaņā izrauj uzvaru pret HS "Rīga"

"Optibet" hokeja līgā negaidīti grūti nāca turnīra vicelīderes "Liepājas" sestā uzvara pēc kārtas, vien mača izskaņā izraujot uzvaru pret vienu no turnīra pastarītēm HS "Rīga".

Pirms šīs spēles piecas uzvaras pēc kārtas izcīnījušās "Liepājas" vārtos stājās Kristaps Nazarovs, bet viņa konkurents pretējā laukuma pusē Rūdolfs Lazdiņš. Tieši abi vārtsargi bija galvenie varoņi mača pirmajās divās trešdaļās. Četrdesmit minūšu laikā liepājnieki meta pa vārtiem 26 reizes, bet mājinieki izpildīja 20 metienus, taču neviens no tiem garām vārtu vīriem nelidoja. Tādēļ pirms noslēdzošās trešdaļas rezultāts bija 0:0.

Līdz spēles pirmajam vārtu guvumam bija jāgaida vairāk nekā 42 minūtes. Rīdziniekiem nonākot skaitliskajā mazākumā, Kurzemes komanda izspēlēja vairākuma kombināciju, kuru ar šāvienu zem vārtu pārliktņa noslēdza Mārtiņš Freimanis, gūstot savus sestos vārtus šajā sezonā. Šis vārtu guvums ļāva "Liepājai" noņemt spiedienu, izvirzoties vadībā ar 1:0. Taču pārāk ātri liepājnieki atslābinājās un "Rīga" atbildēja ar Nazarova pārspēšanu. No aizvārtes iznira Gļebs Prohorenkovs, atkal panākot līdzsvaru uz rezultāta tablo.

14 minūtes līdz pamatlaika beigām ripa spēcīgi trāpija pa kāju vienam no spēles galvenajiem tiesnešiem. Saņemtais trieciens bija tik spēcīgs, ka mača atlikušajā laikā soģis laukumā vairs neatgriezās. Trīs ar pusi minūtes līdz spēles beigām pamatīgs haoss radās rīdzinieku vārtu priekšā. Lazdiņš ar lielām pūlēm atvairīja metienu, bet vārtu priekšā bija pakrituši vairāki mājinieku spēlētāji. Ripa atleca pie liepājniekiem, kuri to izspēlēja līdz brīvajam komandas kapteinim Kristeram Freibergam, kuram atlika ripu vien pārmest pāri vārtsargam, izraujot Kurzemes komandai uzvaru ar 2:1.

HS 'Rīga" - HK "Liepāja" 1:2 (0:0, 0:0, 1:2)
Vārti: 42:25 Freimanis (Zabis, Kaleiņikovs) 0:1, 44:23 Prohorenkovs (Rudzītis, Silkalns) 1:1, 56:32 Freibergs (Butāns) 1:2