Ēvalda Grabovska grāmata "Hokeja elpas skartie"

Izdevniecība "Lauku Avīze" 30. augustā pirms Latvijas hokeja izlases pārbaudes spēles ar Dānijas izlasi, "Arēnā Rīga" atvērs hokejista un trenera Ēvalda Grabovska grāmatu "Hokeja elpas skartie". Grāmatu ar autora parakstu varēs iegādāties "Arēnā Rīga" tirdzniecības vietās spēles starplaikos.

Šajā grāmatā Ēvalds Grabovskis – leģendārā Viktora Tihonova līdzgaitnieks un pēctecis Rīgas “Dinamo” galvenā trenera amatā – paver priekškaru uz populārās komandas ikdienas noslēpumiem un kopā ar lasītāju izstaigā Latvijas hokeja vairāk nekā 80 gadus garās vēstures līkločus.

Grāmatā sastapsiet veselu galeriju spilgtu personību – Elmāru Bauri un Edgaru Rozenbergu, Viktoru Tihonovu un Helmutu Balderi, Vladimiru Jurzinovu un Kirovu Lipmanu. Aizraujoši – kā jau hokejā tas notiek. Tas ir Ēvalda Grabovska stāsts par spēlēšanu meistarkomandā, darbu līdzās Viktoram Tihonovam, piecarpus sezonām pie Rīgas “Dinamo” stūres un darbu triju valstu – Bulgārijas, Polijas un Latvijas – izlasēs.

Grāmatas redaktors ir pazīstamais sporta žurnālists Guntis Keisels: “Ilggadējā hokeja trenera Ēvalda Grabovska grāmata ir aizraujošs ceļojums Latvijas hokeja pasaulē. XX gadsimta četrdesmito un piecdesmito gadu zvaigznes Elmāra Baura gaitas laikmetu griežos un Rīgas “Daugavas” spēlētāju piedzīvojumi Krievijā sešdesmitajos gados. Viktora Tihonova nepārvērtējamais ieguldījums Latvijas hokeja attīstībā un Vladimira Jurzinova pretrunīgais veikums. Līderi un ikdienā nenovērtētie čaklie darbarūķi – grāmatas lappusēs sastapsiet interesantu varoņu galeriju un ielūkosieties lielā hokeja aizkulisēs.”

"Vēlme apkopot Latvijas hokeja vēsturi stiprinājās, domājot, cik maz mēs zinām, cik maz interesējamies viens par otru. Apjaušot, cik īsa ir mūsu atmiņa un cik ātri aizmirstam visu, kas neattiecas uz pašu. Nemaz jau nerunājot par cieņas izrādīšanu hokeja ciltstēviem, iepriekšējām paaudzēm, viņu paveiktajam un sasniegtajam," par savu grāmatu saka autors, hokejists, treneris – Ēvalds Grabovskis.

Sadarbības partneri