Latvijas U-18 izlase demonstrē lielisku sniegumu un sakauj Vāciju

Šovakar ''Arēnā Rīga'' trešo uzvaru trīs spēlēs pasaules hokeja čempionāta IA grupā izcīnīja Latvijas U18 izlase, kas pirmajā trešdaļā nonāca iedzinējos ar 0:1, taču parādīja raksturu, guva trīs bezatbildes vārtus un ar rezultātu 3:1 sakāva Vāciju.

Latvijas U18 izlase 1. divīzijas čempionu Rīgā iesāka ar sarežģītu 2:1 uzvaru pret Slovēniju, kam nākamajā dienā sekoja pārliecinošāks 3:0 panākums pret Norvēģijas vienaudžiem. Arī Vācijas U18 izlase pirmajās divās spēlēs bija izcīnījusi divas uzvaras, tādējādi šajā vakarā kāda no komandām varēja spert soli pretim Elites divīzijai.

Mača sākumā abas komandas demonstrēja aktīvu hokeju, un drīz vien Latvija ieguva pirmo iespēju spēlēt vairākumā, kurā gan neko ļoti bīstamu izveidot neizdevās. 12. minūtē Latvija nonāca iedzinējos, kad uz zonas vidu izslidoja Janiks Valenti, mirkli vēlāk izpildot precīzu metienu (0:1). Nedaudz vēlāk mūsējie izturēja mazākumu, bet 17. minūtē Patriks Marcinkēvičs individuāli ieslidoja zonā un prata pārspēt pretinieku vārtsargu - pēc 20 minūtēm uz tablo 1:1.

Otrais periods aizritēja ar nelielu Vācijas izlases pārsvaru, pa Jāņa Vora sargātajiem vārtiem tika izpildīti 12 metieni, tomēr Latvijas U18 izlases vārtsargs ar visiem tika galā. Latvijai savukārt rezultātu deva viens no sešiem metieniem pa vārtiem otrajā trešdaļā - Marcinkēvičam vēl viena lieliska darbība, šoreiz ar piespēli vārtu priekšā atrodot Vladislavu Barkovski, kurš 32. minūtē sniedza mūsējiem 2:1 pārsvaru.

Trešās trešdaļas ievadā bija jūtama nervozitāte no Vācijas jaunajiem hokejistiem, abpusēju noraidījumu par rupjību nopelnīja Marcinkēvičs un Taro Jenčs. 49. minūtē Deniss Fjodorovs tehniski nospēlēja pretinieku zonā un no tuvas distances sniedza mājiniekiem 3:1 handikapu. Latvija turpināja demonstrēt disciplinētu hokeju, piespiežot Vāciju nopelnīt divus noraidījumus, un izcīnīja pelnītu uzvaru ar 3:1.

Citās spēlēs šodien Norvēģija ar 5:0 sagrāva Slovāniju, savukārt Dānijas hokejisti tika galā ar Kazahstānas vienaudžu pretestību - 4:2.

Latvija U18 - Vācija U18 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
Vārti: 11:51 Valenti (Jenčs) 0:1, 16:24 Marcinkēvičs (Prohorenkovs, Kopass) 1:1, 31:58 Barkovskis (Marcinkēvičs) 2:1, 48:32 Fjodorovs (Ošenieks) 3:1
Metieni: 15:27
Soda minūtes: 10:12
Vārtsargi: Voris - Mnihs