Latvijas U-18 hokejisti pasaules čempionātu Rīgā sāk ar uzvaru pār Slovēniju

Ar panākumu "Arēnā Rīga" notiekošo pasaules U18 hokeja čempionātu IA grupā sākusi Latvijas izlase, kas sīvā cīņā nosargāja minimālu pārsvaru pār Slovēniju (2:1). Uzvaras vārtus guva Ričards Grīnbergs, bet pa soda metienam nerealizēja gan Grīnbergs, gan Deniss Fjodorovs.

Spēles favorītei Latvijai izdevās diezgan agri gūt pirmos vārtus, vadībā izvirzoties jau sestajā minūtē. Aizsargs Gustavs Bergs izdarīja metienu no iemetiena apļa, pats bija pirmais pie atlēkušās ripas, apslidoja vārtus un šoreiz gan raidīja ripu vārtu tīkliņā (1:0). Latvija izdarīja krietni vairāk metienu, taču reālu vārtu gūšanas iespēju nebija pārāk daudz un nācās izturēt arī vienu mazākumu, tomēr 18. minūtē gan beidzot izdevās dubultot pārsvaru. Rūdolfs Polcs ieslidoja zonā un atstāja ripu Ričardam Grīnbergam, kurš no iemetiena apļa lieliski trāpīja tālajā augšējā stūrī (2:0).

Līdzvērtīgas un mierīgas otrās trešdaļas vidū Latvija neizmantoja savu otro vairākumu un 42 sekundes vēlāk ielaida vārtus. Savu individuālo meistarību nodemonstrēja Majs Tavčars, kurš izrāvās starp aizsargiem, uz zilās līnijas apspēlēja Ernestu Ošenieku, izslidoja vienatnē pret Artūru Šilovu, un slovēņu kapteinim nepatraucēja arī divu aizsargu izmisīgie lēcieni (1:2). Jau pēc piecām sekundēm Gustavs Millers uzbrukuma zonā nopelnīja noraidījumu, bet Slovēnija neizmantoja teicamu iespēju panākt izlīdzinājumu.

Izšķirošā perioda pašā sākumā Polcs tika pie divām soda minūtēm, taču otro vārtu autoram Grīnbergam mazākumā izdevās izrauties viens pret vienu. Viņam no muguras nūju gan pacēla Jasa Jenko, nopelnot soda metienu, bet Grīnbergam pavisam nedaudz pietrūka, lai to realizētu – slovēņus glāba vārtu stabs. Slovēnija turpināja spēlēt vairākumā, mazākuma pēdējās sekundēs nevajadzīgu noraidījumu pret vārtsargu nopelnīja arī Mikus Mintautišķis, bet slovēņi neizmantoja vēl vienu iespēju vairākumā.

Aptuveni deviņas minūtes līdz beigām Slovēnija bija ārkārtīgi tuvu neizšķirtam. Viens no mūsu aizsargiem rupji kļūdījās piespēlē savā aizsardzības zonā, slovēņi pārtvēra ripu un izveidoja divus izcilus momentus – pirmajā epizodē glāba Šilovs, bet mirkli vēlāk ripa, slovēņiem nodevīgi, trāpīja pa tālo vārtu stabu. Trīs minūtes līdz pamatlaika beigām Latvijas izlase, šoreiz tas bija Henrijs Brants, atkal uzdāvināja sāncenšiem fantastisku iespēju, bet Nace Vilfans nespēja apspēlēt Šilovu. Drīz pēc tam vēl vienu bullīti nopelnīja Latvija, tomēr duelī pret Latvijas kapteini Denisu Fjodorovu pārliecinoši pārāks bija Ulsniks. Pēdējās 30 sekundēs slovēņi noņēma vārtsargu un Fjodorovs atstāja Latviju mazākumā, tomēr arī pieprasītais pusminūtes pārtraukums un divu spēlētāju vairākums slovēņus neglāba no zaudējuma.

Slovēnija – Latvija 1:2 (0:2, 1:0, 0:0)
Vārti: 5:05 Bergs (Fjodorovs, Koppass) 0:1, 17:25 Grīnbergs (Polcs) 0:2, 33:00 Tavčars (Predans) 1:2
Metieni: 18:32
Soda minūtes: 12:14
Vārtsargi: Vals Usniks – Artūrs Šilovs