U20 izlase iemet 1. minūtē, vairākumā un mazākumā un pieveic Austriju

Pasaules čempionātu pirmajā divīzijā ar uzvaru sāka Latvijas U20 izlase hokejā, kas ar 6:2 pārspēja laukuma saimniekus austriešus. Rezultātu jau pirmajā minūtē atklāja Rūdolfs Balcers, bet turpinājumā viņam piebalsoja Oļegs Šišļaņņikovs, Kristaps Zīle, Kirils Galoha, Gatis Sprukts un Rihards Puide, bet Matīss Kivlenieks atvairīja 35 metienus.

Turnīros bieži visgrūtākās ir pašas pirmās minūtes, kad jātiek galā ar satraukumu un jāpierod jaunajiem apstākļiem. Taču Latvijas U20 valstsvienība laiku lieti netērēja, jau 56. sekundē izvirzoties vadībā, - pirmās maiņas uzbrucējs Rūdolfs Balcers izdarīja metienu aizsarga aizsegā un trāpīja tālajā stūrī.

Vēl pirms desmit minūšu atzīmes pārsvaru dubultoja Oļegs Šišļaņņikovs, uz kura lāpstiņas nonāca atlēkusī ripa; viņš varēja kļūt par pēdējo atskaitīto uzbrucēju, taču treneri neizvēlējās Aleksandru Visocki. 17. minūtē Latvijas izlases pārsvars sasniedza trīs rezultatīvu metienu tiesu, jo vairākumā partnera metienu pielaboja komandas kapteinis Kristaps Zīle.

Momenti bija arī laukuma saimniecei Austrijai, bet mazākumā mūsējos izglāba pārliktnis, kamēr vairākumā ar izgājienu vienatnē galā tika vārtsargs Matīss Kivlenieks. Taču 25. minūtē kapitulēja arī viņš - lieliska kombinācija un metiens tukšos vārtos. Pirms tam tikpat skaistu kombināciju izmantoja arī Kirils Galoha.

33. minūtē Latvijas izlase atjaunoja četru vārtu pārsvaru - mazākumā 5:1 panāca Gatis Sprukts, izmantojot teicamu Frenka Razgala piespēli. Pretuzbrukumā mūsējie iedūra arī pusotru minūti līdz otrās trešdaļas beigām, punktu pieliekot Rihardam Puidem. Uzbrucējs sodīja sāncenšus par pārlieko greznību, jo Austrija mirkli iepriekš nevis meta, bet atkal izdarīja lieku piespēli cerībā uz metienu tukšos vārtos.

Nepilnas septiņas minūtes līdz pamatlaika beigām laukuma saimnieki tomēr iemeta otro ripu Kivlenieka sargātajos vārtos - pēc metiena no zilās līnijas pie atlēkušās ripas tika Sems Antoničs, kurš vārtu priekšā nebija pieskatīts. Tādējādi Latvijas U20 izlase turnīru ievadīja ar 6:2 pret Austrijas vienaudžiem. Par labāko mūsējo rindās tika atzīts 35 metienus atvairījušais Kivlenieks, kurš komandu glāba neskaitāmas reizes.

Nākamā spēle rīt pulksten 17:30 pret Kazahstānas izlasi, kas divas reizes tika uzvarēta pārbaudes spēlēs un kas šodien ar 2:3 piekāpās vāciešiem.

Latvijas izlases sastāvs:

Matīss Kivlenieks (Gustavs Grigals); Gvido Jansons - Kristiāns Rubīns, Kārlis Čukste - Kristaps Zīle, Eduards Jansons - Uvis Balinskis, Vjačeslavs Minajevs - Maksims Ponomarenko; Mārtiņš Dzierkals - Rodrigo Ābols - Rūdolfs Balcers, Rihards Puide - Filips Buncis - Haralds Egle, Kirils Galoha - Gatis Sprukts - Frenks Razgals, Oļegs Šišļaņņikovs, Artūrs Bušs.

Austrija U20 - Latvija U20 2:6 (0:3, 1:3, 1:0)

Vārti: 0:56 Balcers (Zīle, Čukste) 0:1, 9:43 Šišļaņņikovs (Razgals) 0:2, 16:49 Zīle (Puide, Buncis, vair.) 0:3, 22:43 Galoha (Šišļaņņikovs, Balcers) 0:4, 24:14 Baltrams (Cvergers) 1:4, 32:03 Sprukts (Razgals, Minajevs, maz.) 1:5, 38:32 Puide (Buncis, Čukste) 1:6, 53:15 Antoničs (Hāgens) 2:6
Soda minūtes: 8:12
Metieni: 37:24
Vārtsargi: Stefans Millers - Matīss Kivlenieks