Virslīga: HK Zemgale/LLU - HS Rīga 3:2

Trešdien Latvijas hokeja Virslīgā „Zemgale/LLU”, lielāko mača daļu pavadot iedzinējos, spēja ar 3:2 pieveikt turnīra potenciālo pastarīti hokeja skolu „Rīga”. Pa diviem vārtiem šajā mačā guva „Zemgales” pārstāvis Olafs Aploks un „Rīgas” hokejists Romāns Glazkovs, bet trīs punkti Raivja Kurņigina rēķinā.

Hokeja skola „Rīga” pagājušo sezonu noslēdza ar 26 zaudējumiem 30 spēlēs , bet šīs sezonas sākumā jau izcēlās ar uzvaru 5:2 pār „Prizmu”. Mačos pret favorītēm „Kurbadu” un „Liepāju” gan tika zaudēts pamatīgi, taču šodienas izbraukuma mačā Jelgavā tika sarūpēta kārtīga cīņa pret HK „Zemgale/LLU”.

Haralda Vasiļjeva vadītā HK „Zemgale/LLU” nonāca iedzinējos jau 86. sekundē, kad tās vārtsargu Reini Petku pārspēja Romāns Glazkovs. Perioda turpinājumā abas komandas apmainījās ar diviem vairākumiem, taču rezultāts nemainījās līdz pat 39. minūtei, un spēles lielāko daļu HS „Rīga” pavadīja minimālā vadībā.

Taču līdz otrā perioda beigām tomēr HS „Rīga” neizdevās izturēt – Raivis Kurņigins 39. minūtē tieši pēc sava divu minūšu noraidījuma izciešanas panāca neizšķirtu.

Kurņigins bija rezultatīvs arī trešā perioda sākumā, izceļoties ar divām rezultatīvām piespēlēm divos Olafa Aploka vārtu guvumos. Aploks divreiz palīdzēja „Zemgalei” izvirzīties vadībā, taču savus otros vārtus guva arī „Rīgas” pārstāvis Glazkovs, mača pēdējās 15 minūtēs uzturot intrigu par uzvarētāju. HS „Rīga” centieni, ieskaitot vārtsarga nomainīšanu pret papildu uzbrucēju, palika bez rezultāta, un HK „Zemgale/LLU” uzvarēja ar 3:2. Nokaitētajās emocijās uzreiz pēc finālsvilpes arī izcēlās plašs kautiņš starp abu komandu pārstāvjiem.

Šī uzvara palīdzējusi HK „Zemgale/LLU” nostāties turnīra tabulas galvgalī, taču turnīrs vēl tikai sācies, turklāt galvenās konkurentes aizvadījušas mazāk spēles nekā jelgavnieki.

Sadarbībā ar Sportacentrs.com

HK ”Zemgale/LLU” - HS ”Rīga” 3:2 (0:1, 1:0, 2:1)

Vārti: 1:26 Glazkovs (Kalnbērziņš) 0:1, 38:54 Kurņigins (Aploks, Upenieks) 1:1, 40:49 Aploks (Vilkoits, Kurņigins) 2:1, 45:11 Glazkovs 2:2, 45:51 Aploks (Kurņigins, Vilkoits) 3:2.
Vārtsargi: Reinis Petkus – Denijs Romanovskis

Soda min.: 24 - 22