Latvijas izlase ar nepatīkamu zaudējumu Norvēģijai beidza dalību Pasaules čempionātā

Pasaules čempionāta 11. spēļu dienā atkal tika aizvadītas 6 spēles, pēc kurām turnīra gaitā iestājās zināms starpposms, jo astoņas komandas jau ir noskaidrojušas savas vietas turnīra tabulā, bet pārējām 8 vienībām priekšā vēl izšķirošās spēles ceturtdaļfinālos. Pirmās savā starpā attiecības noskaidroja gandarījuma turnīra par palikšanu augstākajā divīzijā dalībnieces. Latvijas izlase spēlē, kurā tai neko nevajadzēja no turnīra viedokļa, piedzīvoja pamatīgu sagrāvi ar 4:7 no Norvēģijas, kura līdz ar šo uzvaru nodrošināja palikšanu labāko grupā. Savukārt, otrajā šī turnīra spēlē Austrija ar 8:4 neatstāja nekādas cerības Ukrainai, bet abām šīm komandām diemžēl stiprāko grupa ir jāpamet.

Kalendāram bija labpaticies izdarīt tā, ka pēcpusdienas spēlēs savā starpā spēlēja tās četras kvalifikācijas raunda komandas, kuras labāko astotniekā neiekļuva un līdz ar to sadalīja galīgajā turnīra tabulā vietas no 9. – 12. – Vācija ar 6:5 uzvarēja Baltkrieviju, bet Dānija ar 5:2 Itāliju.
Savukārt vakara spēlēs visu hokeja mīļotājus gaidīja īsts saldais ēdiens, jo savā starpā tikās Krievija un Zviedrija 4:2, kā arī Kanāda un ASV 6:3.
Latvijas un Norvēģijas spēlei no turnīra viedokļa izšķiroša nozīme bija tikai vienai komandai – norvēģiem, jo tikai uzvara varēja ļaut viņiem cerēt uz palikšanu elites grupā, un skandināvu hokejisti to ļoti aktīvi demonstrēja laukumā. Savukārt, Latvijas izlasei no turnīra šajā spēlē pilnīgi neko nevajadzēja, un šķiet šī apziņa kaut kur zemapziņā bija palikusi arī mūsu hokejistiem. Latvijas izlasi šajā spēlē iegāza neveiksmīgā spēle mazākumā, jo 5 vārtus no septiņiem norvēģi guva spēlējot vairākumā. Kopumā laukumā ļoti labi varēja redzēt, ka norvēģi šajā dienā grib vairāk uzvarēt, un to arī izdarīja. Pirmā perioda beigās, kad Latvija no 0:3 samazināja rezultāta starpību līdz minimumam un likās, ka turpinājumā pārņems vadību, taču nekā. Otrajā periodā Norvēģija pēc Rodrigo Laviņa noraidījuma līdz spēles beigām par sitienu galvā, izmatoja piecu minūšu vairākumu gūstot 2 vārtus un panākot izšķirošo pārsvaru 2:5. Arī pie šāda rezultāta var cīnīties, taču šķiet Latvijas hokejistiem šajā dienā nebija ne fizisko, ne morālo spēku, lai lauztu spēles gaitu sev labvēlīgā virzienā, un norvēģi prata novest spēli līdz pārliecinošai uzvarai un palikšanai labāko grupā. Savukārt Latvijas hokejistiem pēc šāda zaudējuma palika visai rūgtās mieles, par jau tā ne visai veiksmīgo čempionātu.
6. maijs Pasaules čempionāts hokejā.Gandarījuma turnīrsNorvēģija – Latvija 7:4 (3:2, 3:0, 1:2) Vārti:
3:28 Bastiansen (Spets, Thoresen) 1:0,
5:03 Lund (Thoresen, Trygg, vair.) 2:0,
10:33 Ask (Lund, Thoresen, vair.) 3:0,
16:10 Herberts Vasiļjevs (Mārtiņs Cipulis, Kaspars Daugaviņš) 3:1, 17:42 Guntis Galviņš (Aleksandrs Semjonovs, Grigorijs Panteļejevs) 3:2,
27:30 Hansen (Trygg, vair.) 4:2,
29:17 Bastiansen (Ask, Lund, vair.) 5:2,
32:23 Hansen (Jakosen, Holos, vair.) 6:2,
40:49 Armands Bērziņš (Aleksandrs Jerofejevs) 6:3,
57:27 Bastiansen (Livf, Olimb) 7:3, 58:33 Aleksandrs Semjonovs (Oļegs Sorokins, Grigorijs Panteļejevs) 7:4Vārtsargi: Grotnes - MasaļskisMetieni: 43:22Soda minūtes: 6:35Latvija: Masaļskis; Saviels-Galviņš, Vasiļjevs-Daugaviņš-Cipulis; Laviņš-Sorokins, Dārziņš-Bērziņš-Rēdlihs; Jerofejevs-Tribuncovs, Niživijs-Sprukts-Džeriņš; Panteļejevs-Semjonovs-MacijevskisG grupa.1. Latvija 3 2-0-0-1 14:8 62. Norvēģija 3 1-1-0-1 12:9 53. Austrija 3 1-0-1-1 11:12 44. Ukraina 3 0-0-1-2 7:15 3