Sergeja Žoltoka piemiņas turnīra otrajā dienā Latvijas U20 izlase piedzīvo zaudējumu no baltkrieviem

Sergeja Žoltoka piemiņas turnīra otrajā dienā samērā vieglu uzvaru pār Poliju svinēja Dānijas U20 izlase. Savukārt otrajā spēlē, kurā savā starpā tikās Latvijas un Baltkrievijas U20 izlases (abām būs savā starpā jāspēlē arī š.g. decembrī Rīgā notiekošajā Pasaules U20 čempionātā 1. divīzijā) dramatiskā un aizraujošā cīņā šoreiz uzvaru ar rezultātu 5:3 izrāva baltkrievi. Jau no paša spēles sākuma Baltkrievijas U20 izlase hokejisti pārņēma iniciatīvu un veidoja bīstamus uzbrukumus uz Naura Enkuzena sargātajiem vārtiem. Šāda ofensīva deva rezultātu jau pēc spēlētām nepilnām divām minūtēm, kad baltkrievi atklāja rezultātu 1:0. Taču pēc pusotras minūtes Jānis Ozoliņš rezultatīvi noslēdz veiksmīgi izspēlētu kombināciju panākot izlīdzinājumu 1:1. Pēc vētrainā sākuma spēle mazliet nomierinājās, taču baltkrievi joprojām vairāk kontrolēja ripu un bīstami uzbruka, tomēr rezultāts vairs pirmajā trešdaļā nemainījās. Otrajā trešdaļā situācija laukumā nemainījās baltkrievi uzbruka, bet mūsu hokejisti aizstāvējās, kas noveda pie loģiska iznākuma, kad 30. minūtē Baltkrievijas U20 izlase izvirzījās vadībā ar 2:1.

Trešajā periodā aina laukumā nemainījās baltkrievi uzbruka, bet mūsējie atbildēja ar bīstamiem pretuzbrukumiem. Situācija mainījās 10 minūtes līdz spēles beigām, kad baltkrievi palika mazākumā 3 pret 5, un mūsējie prata izmantot šo lielo skaitlisko pārsvaru ar Oskara Cibuļska pūlēm panākot 2:2. Bet vēl pēc 2 minūtēm tas pats Cibuļskis vēlreiz pieslēdzās uzbrukumam jau izvirzot vadībā jau Latviju 3:2. Atlikušajās 6 minūtēs Latvijas U20 izlases hokejisti tomēr nespēja nosargāt pārsvaru. Noraidījumi spēles izskaņā no sākuma ļāva baltkrieviem izlīdzināt rezultātu (spēlējot 5:3), bet pēc tam arī izvirzīties vadībā. Bet pēdējos piektos vārtus Baltkrievijas U20 izlase guva jau pēdējā minūtē, kad mūsējie centās glābt, kas glābjams.
Līdz ar šo uzvaru Baltkrievijas U20 izlase jau praktiski ir nodrošinājusi sev pirmo vietu turnīrā, un spēle rīt ar poļiem jau ir tikai formalitāte. Savukārt Latvijas un Dānijas mačā izšķirsies 2. vietas liktenis.