Latvijas U20 izlase dramatiskā spēlē uzvar Baltkrieviju un izcīna uzvaru Pasaules U20 čempionāta 1. divīzijas B grupas turnīrā

Ar Latvijas U20 izlases skaistu uzvaru noslēdzies Pasaules U20 čempionāta hokejā 1. divīzijā B grupā turnīrs. Pēdējā un izšķirošā spēlē tikās abas šī turnīra favorītkomandas Baltkrievija un Latvija. Mūsu komandai derēja tikai uzvara pamatlaikā, kas garantētu 1. vietu, bet jebkāds cits iznākums atbīdītu pat 3. vietu, jo priekšā būtu arī Slovēnija, kurai latvieši zaudēja otrajā spēļu dienā. Savukārt baltkrieviem derēja jebkurš rezultāts izņemot zaudējumu pamatlaikā, jo līdzšinējās spēlēs Baltkrievija bija izcīnījusi tikai uzvaras pamatlaikā. 18. decembra vakarā abas komandas izgāja uz ledus ar vienu mērķi – uzvarēt, taču mūsu izlases pusē bija vēl viens palīgs – pārpildītās Arēna Rīga tribīnes, kas vētraini atbalstīja Latvijas hokejistus visas 60 minūtes. Iespējams arī šis faktors patraucēja baltkrieviem nodemonstrēt savu labāko sniegumu, jo viņi raidīja ripu garām vārtiem pat no visizdevīgākajām pozīcijām. Turklāt vārtos fantastisku sniegumu demonstrēja Latvijas U20 izlases vārtsargs Nauris Enkuzens.

Ar vārtu guvumiem Latvijas U20 šajā spēlē atzīmējās aizsargs Arturs Kulda (guva vārtus vairākumā ar tālu metienu no zilās līnijas) izvirzot Latviju vadībā ar 1:0, Roberts Jekimovs (spēles protokolā gan tika ierakstīts Jāņa Straupes vārds, taču burzmā pie vārtiem pēdējais ripai pieskārās tieši Jekimovs, panākot Latvijai tik nepieciešamo 2:1 četras minūtes līdz 3. trešdaļas beigām) un Kaspars Daugaviņš, kurš raidīja ripu jau tukšos vārtos, pieliekot treknu punktu gan šai spēlei, gan arī visam turnīram. Par labāko spēlētāju Latvijas U20 izlasē šajā mačā atzina Nauri Enkuzenu. Latvijas U20 izlases hokejists Artūrs Kulda tika atzīts par visa turnīra labāko aizsargu ( tādi paši tituli labākajam vārtsargam un uzbrucējam tika attiecīgi baltkrievam un slovēnim). Savukārt, par visa turnīra labāko hokejistu Latvijas U20 izlasē tika atzīts Andris Džeriņš.
Visu Pasaules U20 čempionāta 1. divīzijā B grupā, Arēnā Rīga spēļu rezultāti:12.12.2007
1 SLO - GBR 4 - 3 ( 1 - 0 , 1 - 3 , 1 - 0 , 0 - 0 , 1 - 0 ) Sastāvi Spēles gaita
2 HUN - BLR 2 - 3 ( 1 - 2 , 0 - 0 , 1 - 1 ) Sastāvi Spēles gaita
3 FRA - LAT 3 - 9 ( 2 - 1 , 0 - 5 , 1 - 3 ) Sastāvi Spēles gaita
13.12.2007 4 GBR - HUN 2 - 5 ( 1 - 0 , 1 - 3 , 0 - 2 ) Sastāvi Spēles gaita
5 BLR - FRA 6 - 1 ( 1 - 0 , 3 - 1 , 2 - 0 ) Sastāvi Spēles gaita
6 LAT - SLO 2 - 3 ( 0 - 0 , 2 - 2 , 0 - 1 ) Sastāvi Spēles gaita
15.12.2007 7 HUN - FRA 7 - 4 ( 0 - 1 , 2 - 0 , 5 - 3 ) Sastāvi Spēles gaita
8 BLR - SLO 2 - 1 ( 0 - 0 , 1 - 0 , 1 - 1 ) Sastāvi Spēles gaita
9 LAT - GBR 6 - 0 ( 2 - 0 , 3 - 0 , 1 - 0 ) Sastāvi Spēles gaita