Latvijas sieviešu izlase ar diviem zaudējumiem sāk Pasaules čempionātu hokejā sievietēm 1. divīzijā Ventspilī

Latvijas sieviešu izlase ar diviem zaudējumiem pret norvēģietēm un čehietēm iesākusi pasaules čempionātu hokejā sievietēm 1.divīzijā, kas no 10.-16. martam norisinās Ventspils OC ledus hallē. Pēc aizvadītām divām spēļu kārtām Latvijas sieviešu izlase atrodas 5. vietā. Otrajā spēļu dienā Latvijas sieviešu izlases pretinieces bija čehietes, ar kurām mūsu izlase ir spēlējusi visai bieži un ar mainīgām sekmēm. Arī šī spēle pagāja kā pa viļņiem, taču beigās veiksme tomēr bija čehiešu pusē. Pirmajā periodā Iveta Koka realizēja uz čehiešu vārtiem nozīmēto soda metienu un izvirzīja Latviju vadībā ar 1:0, taču jau trešdaļās beigās Čehija mazākumā panāca izlīdzinājumu 1:1. Jau pašā 2. trešdaļas sākumā Inese Geca-Miljona atkal vadībā izvirzīja Latviju 2:1, un šāds rezultāts uz tablo saglabājās līdz pat perioda beigām. Arī trešā perioda sākums ritēja Latvijai labvēlīgā gultnē, kaut arī Čehija uzbruka vairāk. Taču tad 10 minūšu laikā čehietes guva 3 vārtus, trīs minūtes līdz beigām panākot 4:2. Vienīgais ko spēja mūsu hokejistes bija samazināt rezultāta starpību līdz 3:4. Par labāko spēlētāju Latvijas sieviešu izlasē tika atzīta Inese Geca–Miljona (attēlā).

Pirmajā spēļu dienā Latvijas sieviešu izlases pretinieces bija Norvēģijas hokejistes, un spēles sākums abām komandām padevās ļoti nervozs. Pirmo 20 minūšu laikā abu komandu spēlētājām bija pa pāris labām iespējam atklāt spēles rezultātu, taču labi darbojās abu komandu vārtsardzes. Otrajā periodā Latvijas izlases hokejistēm izdevās laba saspēle un Sintija Greiere no vārtu priekšas atklāja spēles rezultātu. Tomēr jau pavisam drīz norvēģietes atspēlējās, izlīdzinot rezultātu. Vēl pēc neilga brīža skaitliskā vairākumā skandināvietes jau izvirzījās vadībā 2:1, un ar šādu rezultātu arī noslēdzās otrā trešdaļa. Pēdējā periodā mūsu meitenes centās izlīdzināt rezultātu, taču norvēģietes spēlējot ļoti pārdomāti un aktīvi nedeva mūsu hokejistēm nekādas iespējas. Vienreiz gan Ieva Pētersone pēc individuāla reida noklaudzināja Norvēģijas izlases vārtu pārliktni, taču kopumā jāatzīst, ka skandināvietes pēdējās 20 minūtēs izskatījās fiziski spēcīgākas un svaigākas. Tāpēc arī nav jābrīnās, ka arvien biežāk mūsu hokejistes cenšoties iet uzbrukumā iekrita aizsardzībā, un viena no šādām kļūdām maksāja trešos zaudētos vārtus, kad skaistā pretuzbrukumā norvēģietes panāca 3:1. Lai arī laika panākt izlīdzinājumu vēl bija gana, tomēr šajā vakarā Norvēģijas izlase izrādījās pārāka. Latvijas sieviešu izlase par labāko spēlētāju tika atzīta uzbrucēja Ieva Pētersone.
Pārējās pirmās dienas spēlēs Čehija ar 3:1 uzvarēja Franciju, bet Kazahstāna ar 5:1 Slovākiju.
Visa informācija par čempionātu un spēļu ONLINE translācijas internetā atrodama IIHF mājas lapā - http://www.iihf.com/index.php?id=807
Spēļu kalendārs un rezultāti:
10. marts
Čehijas sieviešu izlase - Francijas sieviešu izlase 3:1
Slovākijas sieviešu izlase - Kazahstānas sieviešu izlase 1:5Latvija - Norvēģija 1:3 (0:0, 1:2, 0:1) Spēles gaitaVārti: 24:42 1:0 Greiere (Bičevska, Pētersone), 26:20 1:1 Renli (Sletbak), 35:16 1:2 Martinsen (Oien, Ask, vair.), 48:08 1:3 Oien (Dahl, Haraldsen).
11. marts
Francijas sieviešu izlase - Slovākijas sieviešu izlase 1:5
Kazahstānas sieviešu izlase - Norvēģijas sieviešu izlase 3:2
Latvija - Čehija 3:4 (1:1, 1:0, 1:3) Spēles gaitaVārtu guvējas: 11:33 Koka (soda metiens) 1:0; 18:29 Holesova (Polenska, maz.) 1:1, 20:07Gece-Miljone (Liepiņa, Koka) 2:1, 47:00 Tomigova (Stasna) 2:2, 55:28 Tomigova (Jandikova) 2:3, 57:20 Studentova 2:4, 58:03 Koka (Gece-Miljone) 3:4.
13:00 Čehijas sieviešu izlase – Slovākijas sieviešu izlase
16:30 Francijas sieviešu izlase - Norvēģijas sieviešu izlase20:00 Latvijas sieviešu izlase – Kazahstānas sieviešu izlase