Samsung premjerlīgas finālā spēlēs Liepājas Metalurgs un ASK/Ogre

Samsung premjerlīgas 4. pusfinālsērijas spēlē starp Rīga 2000 un ASK/Ogre Piņķos ar rezultātu 5:3 uzvaru izcīnīja ogrēnieši, līdz ar to uzvarot arī visā sērijā ar 3:1, un iekļūstot finālā. Savukārt, Rīga 2000 šogad cīnīsies tikai par bronzas medaļām. Jau no paša spēles sākuma abas komandas, apzinoties šīs spēles nozīmīgumu, centās spēlēt uzmanīgi, taču rīdzinieku pieļautā kļūda aizsardzība ļāva viesiem pirmā perioda vidū izvirzīties vadībā. Tomēr jau pēc pavisam neilga brītiņa pēc individuālā caurgājiena Raimonds Daņiļičs atjaunoja līdzsvaru uz tablo 1:1. Spēles turpinājumā divus nevajadzīgus noraidījumus pēc kārtas nopelnīja Rīga 2000, un ASK/Ogre kapteinis realizēja divu vīru skaitlisko pārsvaru pašās 1. trešdaļas beigās atkal vadībā izvirzot ASK/Ogre.

Otrais periods pagāja sīvā cīņā, taču bez īpaša spožuma, jo abas komandas centās spēlēt ļoti uzmanīgi, taču tā kā rīdzinieki atradās iedzinēju lomā, tad viņi uzbruka vairāk. Šāda aktivitāte noveda pie noraidījumiem viesiem, taču gandrīz pusotru minūti spēlējot vairākumā 5 pret 3 Rīga 2000 hokejisti neko prātīgu tā arī neizveidoja. Tikai tuvojoties trešdaļas izskaņā Rīga 2000 vēl vairāk aktivizējās un radīja vairākus ļoti bīstamus momentus pie Imanta Legzdas vārtiem, taču ripa vārtu līniju tā arī nešķērsoja.
Pēdējā perioda sākums iezīmējās ar vēl lielāku Rīga 2000 aktivitāti, kā rezultātā divas reizes pēc kārtas Kristaps Sotnieks realizēja skaitlisko vairākumu un rīdzinieki jau izvirzījās vadībā ar 3:2. Rīga 2000 turpināja uzbrukt, taču nevajadzīgs Armanda Bērziņa noraidījums, ļāva ASK/Ogre spēlēt skaitliskā vairākumā, un Sergejs Pečura no asa leņķa pārspēja Mārtiņu Raitumu, izlīdzinot rezultātu. Vēl pēc nepilnām 6 minūtēm tāls Sergeja Pečuras metiens pārsteidza Mārtiņu Raitumu un vadībā atkal izvirzījās ASK/Ogre 4:3. Atlikušajā laikā Rīga 2000 izmisīgi centās panākt izlīdzinājumu, nomainot arī vārtsargu pret 6 laukuma spēlētāju, taču uzbrukumiem pietrūka gan organizētības, gan precizitātes izpildījumā. Pusminūti līdz beigām punktu šai spēlei un visai sērijai pielika Andrejs Ignatovičs, raidot ripu tukšos vārtos – 5:3. Pēc zaudētajiem vārtiem rīdzinieki ķērās pie pēdējā salmiņa, pieprasot izmērīt Edija Brahmaņa nūju, kuras liekums izrādījās pareizs, tādēļ noraidījums pienācās pašiem Rīga 2000. Pēc šīs epizodes spēle atsākās taču ne uz ilgu laiku, jo 13. sekundes līdz spēles beigām Armands Bērziņš apzināti raidīja ripu spēles līnijtiesnesim Jurim Balodim, par ko nopelnīja Spēles sodu (25 minūtes). Atlikušās sekundes pagāja diskusijās un visai nervozā gaisotnē, tomēr tas nemainīja beigu rezultātu 5:3, un ASK/Ogre finālā līdz 4 uzvarām spēlēs ar Liepājas Metalurgu, bet Rīgai 2000 būs jāsacenšas ar Latgali par bronzas medaļām (sērija līdz 2 uzvarām).