Latvijas izlase savā ceturtajā pārbaudes spēlē pirms pasaules čempionāta Kanādā pieveic Dāniju ar 4:1

Latvijas hokeja izlase izcīnījusi uzvaru ceturtajā pārbaudes spēlē, gatavojoties Pasaules čempionātam hokejā Kanādā, šoreiz izbraukumā ar 4:1 pārspējot dāņus. Abas komandas jau pirms piecām dienām tikās Arēnā Rīgā un toreiz pēcspēles metienu sērijā ar rezultātu 4:3 uzvaru izrāva Latvija. Arī spēle Odensē, pat neskatoties uz visai pārliecinošo beigu rezultātu aizritēja visai saspringtā cīņā. Latvijas izlases treneru korpuss šajā spēlē ļāva atpūsties pieredzējušajiem uzbrucējiem Ņiživijam, Vasiļjevan un Macijevskim, ļaujot savi apliecināt Sergejam Pečuram, Andrim Džeriņam un Edgaram Brancis. Savukārt Arvīds Reķis palika malā pleca savainojuma dēļ, viņu pārī ar Georgiju Pujacu aizstāja Jēkabs Rēdlihs.

Spēles sākums aizritēja visai līdzīgā cīņā, un pirmos vārtus līdzjutēji Odenses ledus hallē pirmos vārtus ieraudzīja tikai 32. minūtē, kad divu spēlētāju skaitlisko vairākumu realizēja Aleksejs Širokovs no Mārtiņa Cipuļa un Gunta Džeriņa piespēlēm, izvirzot Latviju vadībā ar 1:0. Tomēr līdz nākamajam vārtu guvumam bija jāgaida gandrīz 20 minūtes, kad Krišjānis Rēdlihs no Edgara Branča piespēles panāca jau 2:0. Pēc nepilnām divām minūtēm Juris Štāls (attēlā) no Viktora Bļinova piespēles panāca jau 3:0, bet vēl pēc pusminūtes šī pati maiņa pārsavaru palielināja jau līdz 4:0. Vārtus guva Guntis Džeriņš no Viktora Bļinova un Jura Štāla piespēlēm. Vienīgais ko pēc šāda murga 3 minūšu garumā iespēja laukuma saimnieki dāņi, bija nepilnbas 5 minūtes līdz spēles beigām gūtie goda vārti.
Svētdien, 20. aprīlī Latvijas izlase atgriezīsies Rīgā, kur turpinās trenēties. Otrdien galvenais treneris Oļegs Znaroks izvēlēsies tos 23 spēlētājus, kuri dosies uz pārbaudes spēli Stokholmā Globen Arena 24. aprīlī pret Zviedriju. 25. aprīlī no Zviedrijas Latvijas izlase izlidos uz Kanādu, kur 26. aprīlī aizvadīs pēdējo pārbaudes spēli pret Baltkrieviju, bet pirmā spēle pasaules čempionātā 2. maijā pret ASV.
Pārbaudes spēle hokejā.
2008. gada 19. aprīlis, Odense (Dānija) Dānijas izlase – Latvijas izlase 1:4 (0:0, 0:1, 1:3) Spēles gaitaVārtu guvēji:
31:06 Širokovs (Cipulis, G. Džeriņš, vair.) 0:1,
49:43 K. Rēdlihs (Brancis) 0:2,
51:38 Štāls (Bļinovs) 0:3,
52:17 G. Džeriņš (Bļinovs, Štāls) 0:4,
55:13 Dreslers (Andreasens, Šmits) 1:4.
Vārtsargi: Peter Hirch – Sergejs NaumovsMetieni: 19:23Soda minūtes: 8:14
Latvijas izlases sastāvs:Vārtsargs: Naumovs; Aizsargi: Galviņš - Laviņš, Pujacs - J. Rēdlihs, K. Rēdlihs - Jerofejevs, Saviels – Andersons;Uzbrucēji: M. Rēdlihs – Bērziņš – Dārziņš; Cipulis – Sprukts – Širokovs, Pečura - A. Džeriņš – Brancis, Štāls – Bļinovs - G. Džeriņš.