Latvijas izlasei zaudējums "bullīšos"

Gatavošanos 2012. gada pasaules čempionātam hokejā ar zaudējumu sākusi Latvijas izlase, kas galvenā trenera Teda Nolana pirmajā spēlē savu skatītāju priekšā pēdējās trīs minūtēs atspēlēja divus vārtus, tomēr pēcspēles metienos ar 3:4 zaudēja Čehijai.

Pirms spēles tika iemūžināts Kārļa Skrastiņa septītais numurs Latvijas izlasē, tādējādi godinot Latvijas izlases leģendāro kapteini, kurš traģiski gājis bojā aviokatastrofā. Turpmāk neviens hokejists Latvijas valstsvienībā nevarēs spēlēt ar #7 numuru. Visās Latvijas izlases mājas spēlēs pie griestiem līdzās Helmuta Baldera kreklam ar 19. numuru atradīsies Kārļa Skrastiņa krekls ar 7. numuru.

Čehijas izlase pirmos vārtus guva spēles 15.minūtē, kad precīzs bija Jirži Novatnijs, bet 25.minūtē rezultāta pārsvaru dubultoja Petrs Holiks. Tomēr Aleksejs Širokovs trīs minūtes pirms otrās trešdaļas beigām ar precīzu metienu samazināja rezultāta starpību, taču divas minūtes vēlāk viesi pēc Jakuba Petružaleka metiena atjaunoja divu vārtu pārsvaru.
Tikmēr mača 57.minūtē Kristaps Sotnieks vairākumā ar ļoti precīzu delnas metienu panāca rezultātu 2:3, bet 20 sekundes pirms pamatlaika beigām Ģirts Ankipāns izlīdzināja rezultātu. Savukārt uzvaru nesošo pēcspēles metienu čehiem realizēja Petružaleks.

Tādējādi Latvijas valstsvienībai neveiksme ar 3:4 pēcspēles metienos. Rīt komandas vēlreiz samēros spēkus.

Latvijas izlase Euro Hockey Challenge turnīrā 2012. gadā.

Pēcspēles metieni

Lukašs Kašpars – vārtsargs, Roberts Bukarts – 1:0, Jakubs Petružāleks – 1:1, Aleksandrs Macijevskis – vārtsargs, Petrs Tenkrats – garām, Miķelis Rēdlihs – vārtsargs, Roberts Bukarts – vārtsargs, Jakubs Petružāleks – 1:2

Latvijas hokeja izlases sastāvs pret Čehiju 6. aprīlī

Vārtsargi: Edgars Masaļskis, Māris Jučers;
Aizsargi: Guntis Galviņš, Krišjānis Rēdlihs, Atvars Tribuncovs, Oskars Cibuļskis, Kristaps Sotnieks, Jānis Andersons, Mārtiņš Porejs
Uzbrucēji: Roberts Bukarts, Aleksandrs Macijevskis, Miķelis Rēdlihs, Ģirts Ankipāns, Aleksejs Širokovs, Mārtiņš Cipulis, Roberts Jekimovs, Armands Bērziņš, Gints Meija, Gunārs Skvorcovs, Juris Štāls, Koba Jass.

"Euro Hockey Challenge", 6. aprīlis, Rīga

Latvija – Čehija 3:4 (0:1, 1:2, 2:0, 0:1)

Vārti: 14:25 Novotnijs (Ņemecs) 0:1, 24:59 Holiks (Kreps) 0:2, 36:06 Širokovs (Cipulis, Ankipāns) 1:2, 38:40 Petružāleks (Kašpars, vair.) 1:3, 56:50 Sotnieks (Širokovs, Ankipāns, vair.) 2:3, 59:39 Ankipāns (Tribuncovs, Cipulis, vair.) 3:3, 65:00 Petružāleks (pēcspēles metiens) 3:4
Soda minūtes: 6:20
Metieni: 32:39
Vārtsargi: Edgars Masaļskis – Jakubs Kovaržs