Latvijas izlasei "sausais" zaudējums pret Dāniju

Latvijas hokeja izlase pasaules čempionāta spēlē pirmdien ar rezultātu 0:2 (0:0, 0:2, 0:0) piekāpās Dānijas valstsvienībai, zaudējot arī teorētiskas iespējas cīnīties par iekļūšanu turnīra ceturtdaļfinālā.

Dānijas izlases labā ar vārtu guvumiem izcēlās Mortens Grēns un Mortens Madsens, bet uzvarētāju vārtsargs Frederiks Andersens atvairīja visus 35 metienus. Latvijas izlasei šajā pasaules čempionātā atlikusi vēl viena spēle. Otrdien Latvijas hokejisti pulksten 21:15 tiksies ar turnīra mājinieci Zviedriju.

Latvijas hokeja izlases galvenais treneris Teds Nolans pēc mača ar Dānijas izlasi sacīja, ka komandas līderiem turnīrā ir jāuzņemas līderu loma, taču tas nenotiek: Esmu sarūgtināts par spēli. Mūsu labākajiem spēlētājiem ir jāparāda labākā spēle, taču tas nenotiek. Mēs necīnījāmies, divu līdzīgu komandu cīņā uzvar tā, kura smagāk cīnās. Pietiekoši daudz neapgrūtinājām Dānijas izlases vārtsargu. Edgaram Masaļskim bija savainojums, tādēļ pēc otrās trešdaļas veicām vārtsargu maiņu. Māri Jučeru ātrāk nebija iemesls likt vārtos, atzina Nolans, kurš uzsvēra, ka spēlētājiem ir jāpārstāv sava valsts, demonstrējot arī attiecīgu sniegumu.