Latvijas hokejistes čempionātu sāk ar 0:5 pret Japānu

Šodien Norvēģijas pilsētā Stavangerā notiekošo pasaules čempionātu hokejā B divīzijā ar zaudējumu uzsāka Latvijas izlase, kas piedzīvoja bezierunu zaudējumu 0:5 pret Japānas valstsvienību.

Japānas dāmu pārsvars izpaudās jau no spēles pirmajām minūtēm un ilgi nebija jāgaida līdz tika atklāts mača rezultāts – vispirms piektajā minūtē izcēlās Tomoko Sakagami, bet minūti vēlāk pārsvaru dubultoja Juka Hirano. 57 sekundes līdz perioda beigām Hirano izcēlās vēlreiz, tādejādi pirmajā pārtraukumā mūsējās devās jau ar 0:3.

Otrajā trešdaļā, neskatoties uz to, ka japānietes turpināja sparīgi uzbrukt, latvietes spēja neļāva palielināt pārsvaru, kas notika galvenokārt pateicoties Evijai Tētiņas labajam sniegumam vārtos.

Pēdējās 20 minūtēs gan Tētiņai nācās kapitulēt vēl divreiz pēc Moeko Fudžimoto un Harunas Jonejamas metieniem – 0:5. Visā spēlē japānietes izdarīja 51 metienu, bet mūsējās – tieši trīsreiz mazāk (17, pirmo divu trešdaļu metienu attiecību 38:7 par labu japānietēm).

Nākamo spēli Latvija aizvadīs parīt, kad plkst. 20:30 spēlēs ar mājiniecēm norvēģietēm, kas šovakar aizvadīs maču pret Austriju.