Otrā spēle pret Dāniju zaudēta, izšķirošā cīņa svētdien

Pasaules U18 čempionātā cīņā par vietas saglabāšanu elitē šonakt Latvijas jaunie hokejisti ar 1:4 piekāpās Dānijai, tādējādi sērijā līdz divām uzvarām rezultāts kļuvis 1-1. Izšķirošā, trešā spēle notiks svētdien, plkst. 19:00.

Pirmajā spēlē ceturtdienas vakarā Latvijas U18 hokejisti pārspēja dāņus ar 5:1, izšķirošos divus vārtus gūstot skaitliskajā vairākumā. Tās bija pirmās reizes šajā turnīrā, kad latviešiem izdevās realizēt skaitlisko pārsvaru. Taču aizvadītās nakts spēlē vairākums atkal palika neizmantots.

Pirmās trešdaļas vidū Latvijas komanda palaida garām pirmo iespēju vairākumā, bet Magnuss Molge 17. minūtē atklāja spēles rezultātu. Otrās trešdaļas pašā sākumā Kaspers Mortensens dubultoja Dānijas izlases pārsvaru. Cīņas turpinājumā Latvijas izlasei izdevās radīt labu spiedienu uz dāņu vārtiem, kas ļāva nopelnīt trīs vairākumus, taču ne otrā perioda vidū un beigās, ne trešā perioda sākumā skaitlisko pārsvaru realizēt neizdevās.

Rezultāta starpību Latvijas komanda beidzot samazināja tikai mača 57. minūtē, kad Mareks Mitens jau bija atstājis vārtus un uz ledus devās sestais laukuma spēlētājs. Roberta Bļugera vārtu guvums uz brīdi ļāva cerēt uz izglābšanos, tomēr jau pēc 24 sekundēm Jakobs Jesens ieraidīja ripu tukšos vārtos, bet nepilnas divas minūtes līdz mača beigām Andreāss Grundtvigs uzstādīja spēles galarezultātu.

Izšķirošā, trešā spēle par vietas saglabāšanu augstākajā divīzijā risināsies svētdien, plkst. 19:00. Uzvarētājs arī nākamgad varēs spēlēt elitē, bet zaudētājs savu vietu atdos Baltkrievijas vienaudžiem, kas šogad uzvarēja 1. divīzijas A grupā. Latvijas U18 hokejisti elitē spēlē jau otro gadu pēc kārtas.

Dānija - Latvija 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)

Vārti: 17:00 Molge (Blihfelds, Larsens) 1:0, 21:24 Mortensens (Mors, Rondbjergs) 2:0, 56:55 Bļugers (Krastenbergs, Kļaviņš) 2:1, 57:19 Jesens (Matiasens-Vejse, t.v.) 3:1, 58:04 Grundtvigs (Rondbjergs, t.v.) 4:1.
Soda minūtes: 10:4
Metieni: 22:32
Vārtsargi: Mareks Mitens – Kaspers Krogs