U20 izlase turpina perfekti - ar 10:0 sagrauta Slovēnija

Polijas pilsētā Sanokā šodien turpinājās pasaules U20 hokeja čempionāta pirmās divīzijas A grupas turnīrs. Latvijas valstsvienība pēc vakardienas uzvaras pār laukuma saimniekiem poļiem (5:0) šodien pievienoja panākumu pār Slovēnijas vienaudžiem – 10:0.

Spēles sākums labāk padevās slovēņiem. Jau otrajā minūtē noraidīts tika Rinalds Rosinskis, sniedzot iespēju Slovēnijas jaunajiem hokejistiem spēlēt vairākumā. Lai gan slovēņi veiksmīgi nostājās mūsu zonā un spēja labi saspēlēties, tomēr līdz patiešām bīstamiem momentiem viņiem tikt neizdevās.

Tomēr arī pēc vairākuma laika beigām slovēņi turpināja būt aktīvāki, vairāk kontrolējot ripu un epizodiski izdarot arī metienus pa Ivara Punnenova sargātajiem vārtiem. Rapersvilas "Lakers" vārtsargs gan bija drošs, un latvieši varēja domāt par pretuzbrukumiem.

Pirmā perioda pirmajās minūtēs Latvijas izlases uzbrukums neko ievērības cienīgu nespēja demonstrēt, tomēr 11.minūtē pēc Haralda Egles individuāla reida slovēņu aizsardzības zonā rezultāts tika atklāts. Tā bija pirmā reālā iespēja Latvijai atklāt rezultātu, pie tam iepriekšējā uzbrukumā slovēņi no ļoti labas situācijas netrāpīja ripu teju tukšos vārtos – Punnenovs nebūtu paguvis glābt.

Vārti apgrieza maču kājām gaisā – Latvijas hokejisti slovēņiem iniciatīvu vairs neatdeva. Divas ar pusi minūtes pēc Egles vārtiem ar lielisku metienu izcēlās Edgars Kulda, bet 18.minūtē augumā raženais Rosinskis no vārtu priekšas realizēja Latvijas pirmo skaitlisko vairākumu – 3:0.

Otrajā periodā Latvijas jaunie hokejisti turpināja iesākto. Piecu ar pusi minūšu laikā Jevpalovs un Birzītis palielināja Latvijas pārsvaru līdz 5:0, Slovēnijas aizsardzībai darbojoties ārkārtīgi pasīvi. Žanu Usu slovēņu vārtos nomainīja Tomažs Trelcs, tomēr arī viņš bija spiests kapitulēt. Roberts Lipsbergs realizēja skaitlisko vairākumu, bet Linards Mazurs-Mago panāca jau 7:0.

Otrā perioda beigās noraidījumu saņēma Oskars Batņa, un slovēņi saskatīja iespēju beidzot gūt vārtus. Mūsu pretiniekiem radās vairāki labi momenti, tomēr Punnenovs tika galā ar šiem draudiem.

Arī trešajā periodā Slovēnijas jaunie hokejisti neko ievērības cienīgu neprata parādīt, tikmēr Latvija pievienoja vēl trīs ripas. Savus otros vārtus spēlē guva Jevpalovs, pa ripai pievienoja arī Rodrigo Ābols un Rūdolfs Maslovskis. Ivars Punnenovs šodien tika galā ar visiem 19 pretinieku hokejistiem, bet par labāko Latvijas rindās šajā spēlē tika atzīts aizsargs Jānis Jaks.

Rīt turnīrā gaidāma brīvdiena, bet 18.decembrī Latvijas jaunie hokejisti spēkosies ar Austrijas vienaudžiem. Austrija turnīrā līdz šim piedzīvojusi divus zaudējumus, ar 1:3 piekāpjoties Dānijai un ar 1:4 - Baltkrievijai.

U20 čempionāts, 16.decembris

Latvija – Slovēnija 10:0 (3:0, 4:0, 3:0)
Vārti: 10:42 Egle (Jaks) 1:0, 13:19 Kulda (Ābols) 2:0, 17:05 Rosinskis (Kulda, Ābols, vair.) 3:0, 23:29 Jevpalovs (Škuratovs, Kondrāts) 4:0, 25:38 Birzītis 5:0, 34:06 Lipsbergs (Jevpalovs, Golovkovs, vair.) 6:0, 37:31 Mazurs-Mago 7:0, 41:01 Jevpalovs (Kondrāts) 8:0, 46:27 Ābols (Kulda, vair.) 9:0, 48:05 Maslovskis (Jevpalovs, Golovkovs, vair.) 10:0.
Soda minūtes: 8:14.
Metieni: 31:19.
Vārtsargi: Ivars Punnenovs – Žans Uss (28:48 – Tomažs Trelcs)