"Zemgale/LLU" pārspēj līderi "Kurbadu", juniori divreiz atspēlējas un uzveic monarhus

Latvijas hokeja virslīgā šodien notika divi mači. Zaudējumu piedzīvoja turnīra līderis "Kurbads", kas ar 1:4 atzina "Zemgales/LLU" pārākumu, savukārt "Ozolnieki/MONARCH" divreiz izlaida vadību un piekāpās "Dinamo Junioram".

Principiālā turnīra tabulas kaimiņu duelī "Ozolnieki/MONARCH" spēkojās ar "Dinamo Junioru". Pirmajā periodā komandas sarīkoja piecu vārtu uguņošanu, monarhiem visus trīs vārtus gūstot skaitliskajā vairākumā.

Otrajā trešdaļā abas vienības iztika bez precīziem metieniem, lai gan tālu no tā nebija. Īpaši bīstami bija "Ozolnieku/MONARCH" hokejistu uzbrukumi, tomēr junioru vārtsargs Guntars Reiss spēja nosargāt savas vienības vārtus neskartus.

Izšķirošajā periodā "Dinamo Juniora" spēlētāji pārņēma iniciatīvu un spēja ne tikai izlīdzināt rezultātu, bet arī izraut uzvaru. 53.minūtē vārtu priekšā nepieskatīts palika Gatis Sprukts, bet nepilnas divas minūtes pirms pamatlaika beigām Vladislavs Koniševs izrāva uzvaru.

Citā spēlē "Zemgale/LLU" pārspēja turnīra līderpozīcijās esošo "Kurbadu". Spēles 16.minūtē rezultātu atklāja Gatis Gricinskis, bet "Kurbada" jaunieguvums Renārs Valters (pievienojās pagājušajā nedēļā) pēc trim minūtēm rezultātu izlīdzināja.

"Zemgales" hokejisti otrajā periodā prata iemest divas ripas, bet Artūrs Āboliņš nepilnu minūti līdz mača pamatlaika izskaņai pielika punktu spēlei – 4:1. Līdz ar šo panākumu "Zemgale/LLU" pakāpās uz otro vietu turnīra tabulā, tiesa, atpalicība no "Kurbada" tāpat ir ievērojama (13 punkti un trīs spēles rezervē "Zemgalei").

Latvijas virslīgas hokeja čempionāts turpināsies 11.janvārī, kad tiks aizvadītas trīs spēles. "Rīga/Prizma" spēkosies ar "Kurbadu", "Dinamo Juniors" spēlēs ar turnīra pastarīti "Daugavpili", bet "Ozolnieki/MONARCH" cīnīsies ar "Zemgali/LLU".

Latvijas hokeja virslīga, 8.janvāris

"Ozolnieki/MONARCH" – "Dinamo Juniors" 3:4 (3:2, 0:0, 0:2)
Vārti: 6:04 Romanovskis (Bogdanovs, vair.) 1:0, 13:08 Āboliņš (Pizāns, Zaka, vair.) 2:0, 14:16 Šišļaņņikovs (Razgals) 2:1, 16:06 Razgals (Vīksna, vair.) 2:2, 19:44 Sidorenkovs (Zaka, Glazkovs, vair.) 3:2, 52:29 Sprukts (Komarņickis, Veidenbaums) 3:3, 58:18 Koniševs (Logunovs, Sprukts) 3:4.
Soda minūtes: 12:14.
Vārtsargi: Nikolajs Žurkovs (59:40 - tukši vārti) – Guntars Reiss.

"Zemgale/LLU" – "Kurbads" 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
Vārti: 15:17 Gricinskis (Kurņigins, Miezis) 1:0, 18:17 Valters (Ostošovs) 1:1, 23:17 Aploks (Plānics) 2:1, 32:36 Ozols (Jasionis, Komuls, vair.) 3:1, 59:05 Āboliņš 4:1.
Soda minūtes: 2:49.
Vārtsargi: Reinis Repšs – Uldis Čalpa.