U18 izlase čempionātu noslēdz ar zaudējumu Norvēģijai

Pasaules U18 čempionātu 1. divīzijas A grupā noslēgusi Latvijas izlase, kas jau iepriekš bija garantējusi uzvaru šajā turnīrā un atgriešanos Elites divīzijā. Pēdējā spēlē latvieši ar rezultātu 2:4 atzina Norvēģijas U18 izlases pārākumu.

Jau pirms šīs spēles bija skaidrs, ka Latvijas U18 izlase uzvarēs šajā turnīrā un nākamgad spēlēs Elites divīzijā. Tikmēr Norvēģijas hokejisti vēl cīnījās par otro vietu, jo iepriekš tika zaudēts punkts cīņā ar baltkrieviem un visi trīs pret Kazahstānu, kas pārvilka svītru cīņai par uzvaru turnīrā.

Spēles pirmajā periodā laukumā labāki bija Latvijas komandas hokejisti, kuri ar vairākumu ieguva iniciatīvu. Rezultāts palika neatklāts līdz 17. minūtei, kad vārtus guva Ēriks Žohovs. Latviešu prieki īpaši gari nebija, jo jau otrā perioda pašā sākumā norvēģi panāca izlīdzinājumu. Līdz perioda vidum Latvijas U18 izlase tika pie diviem vairākumiem, bet tie palika nerealizēti. Arī Norvēģijai bija šāda iespēja, bet rezultāts nemainījās. Norvēģiem liktenīga atkal bija 17. minūte, kad precīzs bija Dāvis Zembergs - 2:1.

Ierastais šīs spēles scenārijs turpinājās, Hermanam Koperūdam pirmajā minūtē panākot izlīdzinājumu (2:2). Tas notika piecu minūšu skaitliskajā vairākumā, jo jau astotajā minūtē 5+20 minūšu noraidījumu saņēma Kristiāns Rubīns. Šī vairākuma laikā vārtus guva arī Martins Grans, pirmo reizi izvirzot vadībā Norvēģijas U18 izlasi. Tas lika arī veikt vārtsarga maiņu, Matīsu Edmundu Kivlenieku aizstājot Tomam Nukam.

Nu jau Latvijas jaunajiem hokejistiem vajadzēja sākt atspēlēties, bet to apgrūtināja noraidījumi. Perioda 12. minūtē noteikumus pārkāpa Gatis Sprukts un Kirils Mitrofanovs, kas vārtus ļāva gūt Emilam Saterāsam (4:2). Atlikušajā laikā abas komandas apmainījās ar skaitliskajiem vairākumiem, bet rezultāts vairs nemainījās. Latvijas U18 izlase čempionātu noslēdza ar zaudējumu (2:4), bet ar uzvaru turnīrā kopumā.

Pēdējā kārtā Baltkrievijas U18 izlase ar 3:2 apspēlēja Itālijas komandu, atstājot to pēdējā vietā un bez gūtiem punktiem, kas nozīmē, ka itāļi nākamajā gadā spēlēs 1. divīzijas B grupā. Baltkrievi gan pie medaļām šoreiz nespēja tikt, jo Kazahstāna ar 4:1 uzveica Franciju, finišējot ar 10 punktiem, kamēr Baltkrievijai bija deviņi.

Pasaules U18 čempionāts hokejā , 1. divīzija, A grupa

Latvija U18 - Norvēģija U18 2:4 (1:0, 1:1, 0:3)
Vārti: 16:58 Žohovs (Balcers, Jansons), 21:13 Ronnilds (Bulls, Olsens) 1:1, 36:19 Zembergs (Vītoliņš, Sprukts) 2:1, 40:53 Koperūds (Saterās) 2:2, 42:33 Grans (Hoffs, Laviks) 2:3, 53:27 Saterās (Koperūds, Olsens) 2:4
Soda minūtes: 39-10
Metieni: 23-20
Vārtsargi: Matīss Edmunds Kivlenieks (42:33 Toms Nuka) - Frederiks Gronstrands