Grāmatas "Melnās ripas bruņinieki" elektroniskā versija

Pagājuši jau vairāk nekā divpadsmit gadi, kopš iznāca grāmata „Melnās ripas bruņinieki”. Kopš tā laika Latvijas hokejā bijuši daudzi nozīmīgi notikumi. Latvijas valstsvienība ir kļuvusi par stabilu pasaules čempionāta virslīgas komandu, trīs reizes piedalījusies arī olimpisko spēļu finālturnīrā. Aizvadītas daudzas neaizmirstamas cīņas, nereti mūsējie atņēmuši punktus arī kādam no favorītiem. Izveidota Rīgas "Dinamo" komanda, kura veiksmīgi spēlē Kontinentālajā hokeja līgā. Tomēr galvenais manuprāt ir tas, ka daudzās Latvijas pilsētās ir uzbūvētas ledus halles, un hokeju vairs nespēlē tikai Rīgā vien. „Melnās ripas bruņiniekos” šie notikumi, protams, nav aprakstīti.

Latvijas Hokeja federācija tomēr vēlējās publicēt šo grāmatu internetā, lai to varētu izlasīt arī tie, kuriem drukātais izdevums nav pieejams. Lai notiek! Turklāt tā ir lieliska iespēja izlabot dažas neprecizitātes. Jāatzīmē, ka tikai divi cilvēki man ir norādījuši uz grāmatā konstatētām kļūdām. Viens no viņiem bija Viesturs Odītis, kurš 1976. gadā, spēlējot Juveliera komandā, kļuva par Latvijas čempionu, taču viņa uzvārds komandas sastāvā nav minēts. Tagad šo netaisnību beidzot var novērst. Vēl uz vienu kļūdu norādīja Gunārs Detlavs – RVR komandas 1962. gada fotogrāfijā pirmajā rindā kā pirmais no labās puses minēts Ņikiforovs, taču patiesībā tur redzams Jevgeņijs Ivanovs.

Un tas pagaidām ir viss? Ko no tā secināt? Vai tiešām vairāk kļūdu grāmatā nav? Protams, ka ir. Dažas neprecizitātes esmu konstatējis arī es pats. Būtiskākā no tām – kādā laikrakstā izdevās atrast liecību, ka RVR specializētā hokeja skola sākusi darbu jau 1966. gada pavasarī (nevis pusotru gadu vēlāk, kā minēts grāmatā). Cerams, ka līdz ar grāmatas publikāciju internetā atlikušās neprecizitātes būs vieglāk izskaust.

Vairākkārt izskanējuši mājieni, ka pienācis laiks uzrakstīt grāmatas turpinājumu. Vai es to darīšu? Godīgi sakot, nezinu un solīt nevaru. Taču vēsture nav un nemaz nevar būt viena cilvēka monopols. Grāmatas par hokeju Latvijā rakstījuši arī Armands Puče, Ēriks Strauss, Jānis Matulis, Ingrīda un Māra Jurševicas. Lasiet arī tās! Bet savas daiļrades cienītājiem varu ieteikt izlasīt grāmatu par futbolu “Patiesībā bija tā” – to pagaidām vēl var iegādāties veikalos.
Ainis Ulmanis
2010. gada augustā

Grāmatas "Melnās ripas bruņinieki" 1. daļa

 

Open publication - Free publishing - More hockey

 

Grāmatas "Melnās ripas bruņinieki" 2. daļa

 

Open publication - Free publishing - More hockey

 

Grāmatas "Melnās ripas bruņinieki" fotomateriāli

Open publication - Free publishing - More foto

Sadarbības partneri