Latvijas U-18 puiši parāda raksturu un sīvā cīņā piekāpjas Somijai

Ar zaudējumu Somijas pilsētā Espo pasaules U18 čempionātu nācies sākt Oļega Sorokina trenētajiem Latvijas puišiem, kuri ar 1:3 piekāpās mājiniekiem somiem. Vienīgos vārtus Latvijai nepilnas divas minūtes pirms spēles beigām guva Bruno Osmanis.

Līdz pirmā perioda vidum rezultāts turējās uz nullēm. Dārgi Latvijas izlasei izmaksāja Olivera Mūrnieka nopelnītais divu minūšu pārkāpums par spēles laika kavēšanu. Somijas hokejisti nekavējās ar skaitliskā pārsvara izmantošanu, pavisam strauji pēc uzvarēta iemetiena nogādājot ripu Emīlam Hemingam, kurš šķēla ripu garām Nilam Mauriņam.

Otrajai trešdaļai tuvojoties beigām, diagonālo piespēli pāri zonai nespēja aizkavēt Bruno Petrovičs, tādējādi ļaujot somu uzbrucējam Heiki Rūhonenam raidīt ripu brīvajā vārtu stūrī. Tas pēc diviem nospēlētiem periodiem lika Oļega Sorokina trenētajai komandai būt iedzinējos ar 0:2.

Pēdējā spēles nogrieznī Latvijas komandai kā dāvana nāca somu pieļautā skaitliskā sastāva pārkāpuma kļūda, kas deva latviešiem divas minūtes ar viena vīra pārsvaru. Vairākums palika bez panākumiem, bet Somijas puiši atrada arī trešo vārtu guvumu. Latvijas cietokšņa sargam Mauriņam ripu garām raidīja Tomass Sūniemi.

60 minūtes tukšā Latvijas komanda gan nepalika. Nepilnas divas minūtes pirms spēles beigām, nomainot vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, Bruno Osmanis guva vārtus, ļaujot Latvijai kļūt par pirmo komandu turnīrā, kas par spīti zaudējumam spējusi raidīt ripu pretinieku cietoksnī. Atkārtota vārtsarga Mauriņa nomaiņa pret sesto laukuma spēlētāju rezultātu vairs neizmainīja, latviešiem piekāpjoties ar 1:3.

Nākamo spēli Latvijas izlase aizvadīs jau rītdien, divos dienā samērojot spēkus ar Slovākiju. Pretiniekiem, kuri agrajā spēlē zaudēja ASV izlasei, būs bijušas četras stundas vairāk, lai atkoptos pēc savas spēles.

Latvija - Somija 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
Vārti: 11:18 Hemings (Kiviharju, Heleniuss vair.) 0:1, 36:06 Rūhonens (Nīminens, Sūniemi) 0:2, 52:11 Sūniemi 0:3, 58:31Osmanis (Serkins, Mūrnieks) 1:3.
Metieni: 15 - 34
Soda minūtes: 10 - 31
Vārtsargi: Nils Mauriņš - Peteri Rimpinens