Drīzumā Rīgā startēs sieviešu Pasaules čempionāts hokejā; Latvijas dāmu izlase izziņo sastāvu gaidāmajam turnīram

FOTO: Romāns Kokšarovs

Šodien, 28. martā tika izziņots sastāvs Latvijas nacionālās sieviešu hokeja izlases dalībai Pasaules čempionāta hokejā sievietēm I divīzijas B grupas turnīrā, kas norisināsies Latvijas galvaspilsētā Rīgā.

Čempionāts startēs no 31.03.2024. līdz 06.04.2024. Volvo ledus hallē, Rīgā, Latvijā. Turnīra ietvaros Latvijas sieviešu hokeja izlase cīnīsies par iekļūšanu I divīzijas A grupā.

Bez mājinieces Latvijas turnīrā arī piedalīsies Itālijas, Polijas, Slovākijas, Lielbritānijas un Slovēnijas sieviešu valstsvienības. Pirmo spēli Pasaules čempionātā Latvijas izlase aizvadīs 31. martā ar spēcīgo Slovākijas komandas, kas Pasaules rangā ierindojas 16.vietā. 1.aprīlī mūsu valstsvienība stāsies pretī Itālijai, 3.aprīlī Slovēnijai, 5.aprīlī Polijai un 6.aprīlī Lielbritānijai. 

“Pavasaris vienmēr Latvijas sporta līdzjutējiem asociēsies ar aizraujošiem, emocionāliem un vēsturiskiem hokeja notikumiem. Esam ļoti priecīgi, ka šī sezona būs vēl īpašāka, jo pavisam drīz Rīgā norisināsies Pasaules hokeja čempionāts sievietēm. Latvijas Hokeja federācija ir ieguldījusi milzīgu darbu, lai turnīrs tiktu aizvadīts augstākajā līmenī. Novēlām visiem dalībniekiem un līdzjutējiem izdzīvot lieliskas un neaizmirstamas emocijas. Liels paldies par atbalstu Izglītības un zinātnes ministrijai (IZM), Rīgas domei (RD) un uzņēmumam AS Olainfarm,” saka LHF prezidents Aigars Kalvītis. 

“Viens no pavasara vēstnešiem Latvijā jau tradicionāli ir Latvijas hokeja valstsvienības spēles. Prieks, ka dodam vienlīdzīgas iespējas gan sieviešu, gan vīriešu hokejā. Novēlu Latvijas sieviešu izlasei un visai atbalsta komandai saliedētību, veiksmi un panākumus!” stāsta izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša.

“Rīgai ir pagodinājums kļūt par hokeja galvaspilsētu – tā tas bija pērn, kad mūsu izlases vīri cīnījās par medaļām ledus arēnās kā Rīgā, tā Tamperē, tā tas būs arī šogad, kad Rīga uzņems Pasaules čempionāta hokejā sievietēm izlases. Latvija ar savu izlasi sieviešu hokejā starptautiskā līmenī sevi pirmo reizi pieteica pirms vairāk nekā 30 gadiem, izlase cauri gadiem arvien bijusi ar jaudīgu komandas garu un novēlu mūsu dāmām izcilu startu gaidāmajā hokeja čempionātā!” saka Rīgas domes priekšsēdētājs Vilnis Ķirsis.  

"Uzvarētājus nenosaka pēc to spēka, bet gan pēc dedzības, neatlaidības un ieguldītā darba. Mēs, “Olainfarm”, esam priecīgi būt kopā ar Latvijas sieviešu izlasi un atbalstīt Pasaules čempionāta norisi Latvijā, Rīgā. Aicinām ikvienu pievienoties mums un būt kopā ar Latvijas hokejistēm arī klātienē, dodot viņām tik nepieciešamo sestā spēlētāja enerģiju laukumā! Kopā, sagaidot hokeja pavasari Latvijā, palīdzēsim Latvijas sieviešu izlasei aizvadīt aizraujošo čempionātu ar izcilu sniegumu, jo zinām, ka starp mums ir uzvaras ķīmija!” aicina AS “Olainfarm” valdes priekšsēdētājs Juris Bundulis.

Biļetes uz visām spēlēm var iegādāties vietnē https://www.passportix.eu/iihf-2#cat=47 vai uz vietas “Volvo” ledus hallē. Ar čempionāta spēļu norises kalendāru varēs iepazīties vietnē: https://www.iihf.com/en/events/2024/wwib.

Pirmo vietu Pasaules čempionāta pirmās divīzijas B grupā ieguvusī komanda nākamajā sezonā aizvadīs I divīzijas A grupā, savukārt komanda, kura ieņems 6.vietu, 2025.gadā spēles aizvadīs II divīzijas A grupā.

Aicinām hokeja atbalstītājus ieplānot Pasaules čempionāta I divīzijas B grupas turnīra spēļu apmeklējumu, piepildot Volvo ledus arēnu un atbalstot Latvijas sportistes!  Ieeja Čempionāta spēlēs Volvo ledus hallē bērnam līdz 6 gadu vecumam ir bez maksas, ierodoties pieaugušā pavadībā.

Latvijas sieviešu hokeja izlases sastāvs dalībai Pasaules čempionātā:

Spēlētājas

Pozīcija

Dzimšanas gads

Pārstāvētais klubs

Kristiāna Apsīte

Vārtsardze

2000

DEC Salzburg Eagles (Austrija)

Guna Estere Gailīte

Vārtsardze

2001

SHK L&L

Aija Balode

Aizsardze

1974

SHK Laima

Anna Kubliņa

Aizsardze

1997

HS Kurbads/Lauvas

Emīlija Jakovļeva

Aizsardze

2007

HS Rīga

Ksenija Kezika

Aizsardze

2004

HS Rīga

Luīze Zemesārāja

Aizsardze

2005

Talsu Hokeja Klubs/SHKL&L

Madara Saulīte

Aizsardze

2006

HS Rīga

Sabīne Kate Rubīna

Aizsardze

2003

HS Kurbads/Lauvas

Agnese Apsīte

Uzbrucēja

1998

DEC Salzburg Eagles (Austrija)

Anna Lagzdiņa

Uzbrucēja

1996

Reapers (Kanāda)

Evelīna Kolīte

Uzbrucēja

2004

HS Rīga

Hanna Štrause

Uzbrucēja

2007

HS Kurbads/Lauvas

Karina Šilajāne

Uzbrucēja

2003

HS Rīga

Kjāra Paula Želubovska

Uzbrucēja

2008

HS Rīga

Krista Yip-Chuck

Uzbrucēja

1995

Burlington Barracudas (Kanāda)

Laima Elizabete Lukašēviča 

Uzbrucēja

2000

SHK L&L

Linda Rulle

Uzbrucēja

2005

Rochester Institute of Technology Tigers (Amerikas Savienotās Valstis)

Līga Miljone

Uzbrucēja

1997

 Villach Lady Hawks (Austrija)

Sarma Gusare

Uzbrucēja

2008

HS Rīga

Šarlote Štāle

Uzbrucēja

2007

HS Rīga

 

 

 

 

Sadarbības partneri