Latvieši iemet visur!

Latvijas Futbola federācijas prezidents Guntis Indriksons kādreiz filozofēja, ka izlasei panākumi iespējami tad, kad mūsu zēni spēlēs spēcīgās Eiropas līgās un būs tur līderi. Laikam jau šī Gunta formula darbojas arī hokejā. Mūsu spēlētāji ir praktiski visās labākajās hokeja līgās un itin bieži arī vadošajās pozīcijās.

Eiropā par spēcīgāko tiek uzskatīts Šveices čempionāts. Tur regulārā turnīra uzvarētāju Cīrihes “Lions” sastāvā atrodams Rūdolfs Balcers, kurš ir kluba otrais precīzākais metējs (20 vārti) un ceturtais rezultatīvākais spēlētājs (20+18). Līderis? Neapšaubāmi. Ne jau par zilām acīm liepājnieks visu sezonu atrodams “lauvu” pirmajā uzbrucēju maiņā. 

Eiropā kā labākais tramplīns ceļā uz NHL tiek uzskatīta Zviedrija. Viņu superlīgā SHL spēlē Mārtiņš Dzierkals un tur ir trešā spēcīgākā kluba Šelefteo mazākuma karalis. Rodrigo Ābols pieradinājis, ka ir mūsu pats labākais zviedrs, šosezon “Rogle” neiet tik spīdoši, taču ar 13 ripām viņš ir kluba pirmais-otrais metējs (13+12). Aizsargam nav obligāti jāiemet, bet Kristiāns Rubīns slavenajā “MoDo” to dara ar uzviju (4+6). “Rogle” un “MoDo” gan šobrīd cīnās tikai par tikšanu izslēgšanas mačos.   

Ja hokejists ir metējs, viņš met arī Jevles “Brynas”, kas skaitās zviedru otrā, bet Eiropā ļoti spēcīga līga, kur regulārā čempionāta uzvarētāju rindās met Miks Indrašis – 24 ripas ir otrais metiens visā līgā, 54 punkti (24+30) – arīdzan otrā vieta. Un +25 lietderība! Maķenīt “nelietderīgāks” ir aizsargs Kārlis Čukste +19, 13 punkti (0+13). Priekšā Mikam un Kārlim “play-off” par tikšanu uz augšu – uz SHL. Nībro klubā trešais rezultatīvākais ir Rihards Marenis - 31 (13+18), bet Vestervīkā piektais Filips Buncis – 16 (8+8), kura pamtuzdevums – uzvarēt iemetienos. 

Turpat blakus – somu ekstralīgā (Liiga) ne tikai mūs, bet arī somus pārsteidzis Oskars Batņa – 20 ripas viņš nebija metis pat Alpu līgā un Latvijas jauniešu čempionātā, bet te – vienā no Eiropas stiprākajām līgām 36 punkti (20+16), kas Mikeli “Jukurit” sestā punktu summa. Pārsteigums arī provinces kluba “Jukurit” 5. vieta, atlikušajos trijos mačos pat iespējams pakāpties divas vietas augstāk.  

Regulārais čempionāts beidzies Čehijā, kur mums pieci tamperieši. Visaugstāk (5.v.) tika Jāņa Jaka un Kristapa Zīles Litvinovas “Verva”, Ralfa Freiberga Hradeckrāloves “Mountfield” (8. v.), Roberta un Riharda Bukartu Ostravas “Ridera” (9. v.), bet čehu Tipsport līgas debitantam Eduardam Tralamakam ar Kladno “Rytiri” (14. v.) mēnesi gara pauze, kamēr kļūs zināms, kurš 1. līgas (Chance liga) klubs tiks līdz finālam par vietu Tipsport līgā. Pirmajā kārtā (1/8 fināls jeb predkolo) tabula vienu pret otru savedusi Freibergu un Bukartus... Vienam vai diviem no viņiem 12. martā sezona būs beigusies. Tralmaka 21 vārti ir 11./13. vieta visā līgā, 32 punkti (21+11) trešā statistika Kladno, Robertam Bukartam visvairāk vārtu (14) “Ridera”, ceturtā punktu summa – 21 (14+7), sezonas beigās ieskrējās arī Rihards (7+4). Jaks 23 (3+20) punktus (!!) no saviem 27 (4+23) sapelnījis vairākumā. Zīlem 10 (4+6), Freibergam 9 (1+8). 

Latvijas izlases kapteinis Kaspars Daugaviņš rezultatīvi spēlē Slovākijas čempionātā – 51 (10+41) ir septītā produktīvākā statistika, Mihalovčes klubā – pirmā, Liptovski Mikulāšā rezultatīvākais spēlētājs ir Haralds Egle – 39 (11+28), bet ar Nove Zamki aizsarga Roberta Mamčica skaitļiem – 26 (7+19) var lepoties pat uzbrucēji. 

Ja ir, kas met, kādam ripas ir arī jāķer. Un to Vācijas stiprākās līgas (DEL) komandā Brēmerhāfenē dara Kristers Gudļevskis. Ar latvieti vārtos “Pinguins” izcīnījis jau trīdesmito (!!) uzvaru čempionātā, kur kārtu pirms pamatturnīra beigām Brēmerhāfene joprojām ir līderi. Gudļevska statistika – 91,36% atvairīto metienu ar 2.12 ielaistajām ripām ik spēlē ir viens no šīs sezonas pārsteigumiem DEL. Uh! Laba mums veidojas blice pasaules čempionātam Čehijā!

Tepat mūsmājās – Baltijas/Latvijas čempionāta ceturtdaļfināls sācies ar diviem skaistiem 3:2. Tā “Prizma” Tallinā uzvarēja “Panter” un “Kurbads” – HS “Rīgu”. Būs karsti.     

Jānis MATULIS

 

 

 

Sadarbības partneri