Latvijas U-20 izlase Baltijas kausu sāk ar uzvaru pret Lietuvas vīriešu izlasi

Ar panākumu Baltijas kausa izcīņu Sosnovecā (Polija) ceturtdien sāka Arta Ābola vadītā Latvijas U-20 hokeja izlase.

Turnīra pirmajā spēlē Ābola padotie ar rezultātu 6:4 (2:1, 2:3, 2:0) apspēlēja Lietuvas vīriešu valstsvienību.

Spēles 25. minūtē Latvija atradās vadībā ar 4:1, taču turpinājumā lietuvieši guva trīs vārtus un spēja panākt neizšķirtu – 4:4.

Trešajā periodā Latvijas guva divus bezatbildes vārtus un svinēja uzvaru visā spēlē.

Divus vārtus šajā spēlē Latvijas izlases rindās guva Emīls Veckaktiņš un Kevins Strādnieks, bet vēl reizi precīzi meta Darels Uļjanskis un Leo Cabulis.

Par labāko spēlētāju Latvijas komandā atzina divu vārtu autoru Kevinu Strādnieku.

Ābola padotie piektdien  spēkosies (plkst.21:00 pēc LV laika) ar Polijas nacionālo komandu, bet turnīru noslēgs 11. novembrī ar maču (plkst.17:30 pēc LV laika) pret Igaunijas valstsvienību.

Šis Latvijas izlasei būs pēdējais turnīrs pirms Pasaules čempionāta. Nākamais U-20 Pasaules čempionāts elites divīzijā no 26. decembra līdz 5. janvārim startēs Zviedrijas pilsētā Gēteborgā.

Latvijas U-20 hokeja izlases pretinieki Pasaules čempionāta A apakšgrupā būs: Kanāda, Zviedrija, Somija un Vācija. Četras labākās komandas iekļūs ceturtdaļfinālā, bet piektā vietā esošā komanda spēlēs par palikšanu elitē.

Šogad Pasaules čempionātā varēs piedalīties 2004. gada dzimušie spēlētāji un jaunāki.

Darbā ar U-20 hokeja izlasi Ābolam šajā sezonā asistēs Kārlis Zirnis, Artūrs Āboliņš un Edgars Masaļskis.