Sieviešu čempionāta ievadā HS “Rīga” jaunās hokejistes apspēlē “Laima”

Ar aizraujošām spēlēm aizvadītās nedēļas nogalē sākusies 2023./2024. gada Baltijas un Latvijas sieviešu hokeja čempionāta sezona A grupas turnīrā.

Baltijas un Latvijas čempionātā kopumā startē 15 sieviešu hokeja komandas. 

A grupā par Baltijas čempiona un Latvijas čempiona titulu cīnās 7 komandas: Igaunijas sieviešu hokeja izlase, Lietuvas sieviešu hokeja izlase, sieviešu hokeja komandas “Laima”, “L&L Hope” un “Tukums”, un apvienotās komandas - hokeja skola “Kurbads”/Lauvas un hokeja skola “Rīga”/Latvijas U18 sieviešu hokeja izlase.

Pirmajā A grupas mačā sestdien Baltijas čempiones – Lietuvas sieviešu izlase ar rezultātu 2:1 pēcspēles metienos uzveica “L&L Hope” vienību. Tikmēr svētdien Lietuvas komanda ar 7:2 pārliecinoši pārspēja “Kurbads”/Lauvas. Savukārt Igaunijas valstsvienība divas reizes sestdien (2:0 un 4:3) apspēlēja “Tukums” hokejistes, bet svētdien ar 0:2 piekāpās “L&L Hope”.

Zaudējumu (2:4) pirmajā spēlē ilggadējām Latvijas čempionēm “Laima”, kuras pieteikumā atrodas vairākas pieredzējušas spēlētājas, sestdien sagādāja HS “Rīga”/Latvijas U-18 izlases jaunās hokejistes.

Nākamās A apakšgrupas turnīra spēles notiks jau šajā nedēļas nogalē – 23. septembrī.

Tikmēr B apakšgrupā komandas pirmās spēles aizvadīs 24. septembrī. B grupā piedalīsies astoņas komandas: Lietuvas sieviešu hokeja U18 izlase, sieviešu hokeja komandas, “Laima”, “L&L Gold”, “Klaipeda Girls”, “Ozolnieki”, hokeja skolu “Kurbads”/“Lauvas”, “Talsi“ un “Ventspils” komandas.

Baltijas čempionāts hokejā sievietēm tiek īstenots sadarbībā ar Lietuvas Hokeja Federāciju un Igaunijas Hokeja federāciju Startpautiskās Hokeja Federācijas (Interntantional Ice Hockey Federation) koordinētās sieviešu hokeja attīstības programmas ietvaros. Programmas mērķi ir veicināt sieviešu hokeja pilnveidi Baltijas reģionā, celt spēlētāju individuālo meistarību un izlašu komandu veiksmīgu sniegumu, un veicinot izpratni par hokeju kā veselīga dzīvesveida sastāvdaļu un saturīga brīvā laika pavadīšanu visu paaudžu meiteņu un sieviešu vidū.

 

Sadarbības partneri