Spēlēsim par medaļām!

Spēli pārpildītajā arēnā abas komandas iesāka aktīvi un ātri apmainījās momentiem. Latvijai laba iespēja bija Mikam Indrašim un Rūdolfam Belceram, bet abos gadījumos ripa lidoja vārtiem secen. Pēc tāla Kristapa Zīles metiena ripu droši ķēra Lāšs Jūhansons. Jau perioda vidū tuvu pirmajiem vārtiem bija zviedri, bet pēdējā brīdī ripu ar slidu atvairīja Artūrs Šilovs.

Jau divas minūtes vēlāk pirmie vārti tiek gūti un to paveic Latvija - Oskars Cibuļskis pārtver ripu, izdara spēcīgu, bet neprecīzu metienu, tomēr ripu aiz vārtiem savāc Rihards Bukarts, nogādā to vārtu priekšā, kur veiklākais izrādās Dans Ločmelis, precīzi metot vārtu augšējā stūrī! Trešdaļas beigas mūsējie aizvadīja mazākumā, ko izdevās izturēt, tā saglabājot arī vadību.

Otrā periodā ievadā Šilovs teicami spēlē pēc zviedru izgājiena divatā pret vienu , bet vēl nedaudz vēlāk spiests glābt jau pēc savas kļūdas, un arī tas izdevās. Taču nevienam nesanāca glābt mirklī, kad abām komandām bija pa četriem laukuma spēlētājiem. Pēc uzvarēta iemetiena pie metiena no zonas vidus tiek Timotijs Liljegrēns, kurš met precīzi - 1:1.

Sešas minūtes līdz trešdaļas beigām jau pēc iemetiena Zviedrijas aizsardzības zonā pie teicamas iespējas tika Rihards Bukarts, kurš izturēja ilgu pauzi, noguldīja vārtsargu, bet no asa leņķa tukšos vārtos tomēr trāpīt neizdevās. Jau perioda beigās pagalam nepatīkami beidzās pagrūstīšanās pie Latvijas vārtiem – pārcenšas Mārtiņš Dzierkals, bet Oskara balvas cienīgu etīdi nospēlē zviedrs Lindholms, rādot, ka smagi cietis no Latvijas uzbrucēja nūjas. Tiesneši vēl pārskatīja epizodi un secināja, ka pārkāpums kvalificējams kā dūriens ar nūju, kas nozīmē 5 +20 minūšu noraidījumu…

Latvija mazākumā izturēja gan otrās trešdaļas beigās, gan trešās sākumā, tomēr iniciatīva neapšaubāmi piederēja zviedriem. Taču 46. minūtē viesus pamatīgi atvēsināja Latvijas pretuzbrukums – ieejot uzbrukumā zonā, Ri. Bukarts atspēlēja Mikum Indrašim, kurš apspēlēja aizsargu, ieturēja pauzi un ar precīzu metienu pārspēja Jūhansonu! Latvija atkal vadībā!

Trešdaļas vidū nelaimes gadījums ar ripas izmešanu no zonas gadījās Jānim Jakam, divās mazākuma minūtēs klājās smagi, bet Latvija, kā parasti, pateicoties pašaizliedzībai un precīzai Šilova spēlei, izturēja. 53. minūtē mazākumu jau nopelnīja zviedri, bet minūti vēlāk Jaks arī izmantoja skaitlisko vairākumu – pēc metiena cauri burzmai, ripa izspruka caur Jūhansona kājsargiem un lēnām ieslīdēja vārtos. 3:1!

Zviedrija jau vairāk nekā divas minūtes līdz pamatlaika beigām laukumā sūtīja sesto spēlētāju, daudz kontrolēja ripu, taču atgūt kaut vai vienus vārtus mūsējie viņiem neļāva. Uzvara 3:1 un Latvija pirmo reizi mūsu hokeja vēsturē spēlēs pusfinālā! Sestdien mūsējiem pretī stāsies Kanāda.

Latvija – Zviedrija 1:1 (1:0, 0:1, 1:0)
Vārti: 12:56 Ločmelis (Ri. Bukarts, Indrašis) 1:0, 29:41 Liljegrēns (Reimonds, Lindholms) 1:1, 45:55 Indrašis (Ri. Bukarts, Jaks) 2:1, 53:46 Jaks (Ri. Bukarts, Indrašis) 3:1 vair.
Metieni: 15:41
Soda minūtes: 33:4
Vārtsargi: Artūrs Silovs - Lāšs Jūhansons

Sadarbības partneri