Mēs esam ceturtdaļfinālā!

Latvijas hokeja valstsvienība, pateicoties uzvarai 4:3 papildlaikā pār grupas uzvarētājiem šveiciešiem nodrošinājusi vietu pasaules čempionāta ceturtdaļfinālā, kurā pretī stāsies Zviedrija.

Spēli komandas sāka piesardzīgi, bet Latvijai drīz vien nācās atvairīt vētrainu Šveices uzbrukumu, bloķējot pat vairākus metienus. Līdz trešdaļas vidum mūsējie bija izdarījuši piecus metienus, kamēr visi šveiciešu mēģinājumi tika bloķēti, tāpēc sāncenšu metienu ailītē bija nulle.

Teicama iespēja gūt pirmos vārtus bija Robertam Bukartam, pie kura ripa atlēca vārtu priekšā, bet metiens nebija precīzs. Pēdējās piecas minūtes vilkās ļoti ilgi, smagi klājās Latvijas aizsardzībai, jo Šveice sarīkoja pamatīgu ofensīvu, aktīvi apšaudot mūsējo vārtus. Vairākās epizodēs precīzi darbojās Šilovs, pašaizliedzīgi spēlēja laukuma spēlētāju, nosargājot vārtus drošībā. Pēdējā minūtē spēle jau pārvirzījās uz viesu aizsardzības zonu, bet arī šeit metieni beidzās bez vārtu guvuma.

Notikumiem bagāts bija otrais periods. Jau tā otrajā minūtē ar tālu metienu pasaules čempionāta debitantu Jorenu Van Potelbergi, taču šveicieši uzskatīja, ka neatļauti vārtu priekšā darbojās Rihards Bukarts, pieprasot pārskatīt šo epizodi. Tiesneši momentu pētīja ilgi, bet pārkāpumu nesaskatīja – 1:0!

Šveice līdz ar to arī tika pie divu minūšu noraidījumu, bet periodā kopumā sapelnīja astoņas soda minūtes. Diemžēl, ne spēlējot ar viena, ne divu vīru pārsvaru vārtus gūt neizdevās. Toties vadību izdevās nosargāt, turklāt savdabīgā veidā.

27. minūtē Kevins Fiala ar teicamu metienu cauri burzmai panāca izlīdzinājumu, bet vien 32 sekundes vēlāk vadībā atkal bija Latvija! Pretuzbrukumā aizskrēja Rodrigo Ābols un ne pārāk veiksmīgi uzmeta no asa leņķa, acīmredzot pārsteidzot Van Potelbergi, kurš ielaida ripu vārtos starp kājsargiem – 2:1!

Perioda turpinājumā Šilovam darbiņa netrūka, viņam izdevās atvairīt arī izgājienu viens pret vienu, bet pēdējā minūtē jāpasvīst mazākumā, kas turpinājās arī trešā perioda ievadā. Mazākumu nosargāt izdevās, taču kādā epizodē ripa pa seju trāpīja Kristapam Zīlem, kurš palika guļam uz ledus, tomēr jau drīz vien atgriezās cīņā ar režģi pie ķiveres.

Diemžēl drīz vien sekoja vēl viens noraidījums, kurā Šveice vārtus neguva, toties ar veiksmes palīdzību izlīdzinājums tika panākts, kad piektais spēlētājs tikko bija atgriezies laukumā. Nepilnas sešas minūtes līdz trešdaļas beigām šveicieši izvirzījās vadībā… Vēl viens ilgstošs Šveices uzbrukums beidzās ar Fialas piespēli, pēc kuras vienā pieskārienā jaudīgi un precīzi meta pieredzējušais Andress Ambīls, kurš aizvada jau savu 17. pasaules čempionātu. Laiks atspēlēties vēl bija un tas tika paveikts jau pēc minūtes! Pirmā maiņa labi pacīnījās vidējā zonā, atguva ripu un izveidoja pretuzbrukumu divatā pret vienu aizsargu - Ābols piespēlēja, Daugaviņam, kurš meta precīzi!

Pamatlaiks noslēdzās neizšķirti, kas nozīmēja, ka Latvija jau tikusi pie nepieciešamā punkta, lai turnīra tabulā apsteigtu Slovākiju un iekļūtu ceturtdaļfinālā. Trešā perioda beigas tika aizvadītas fantastiskā atmosfērā, ka papildlaika sākumā noplaka, līdz mūsu hokejisti to atkal uzkurināja.

Vispirms Oskars Batņa nopelnīja komandai vairākumu, kura izskaņā vienā pieskārienā precīzi vārtos šāva Rūdolfs Blacers, gūstot savus pirmos vārtus šajā turnīrā un nodrošinot Latvijai uzvaru – 4:3!

Latvija – Šveice 4:3 (0:0, 2:1, 1:2, 1:0)
Vārti: 21:43 Freibergs (Indrašis) 1:0, 26:02 Fiala (Korvi) 1:1, 25:34 Ābols (Balcers, Freibergs) 2:1, 47:03 Miranda (Riats, Korvi) 2:2, 53:46 Ambils (Fiala) 2:3, 54:56 Daugaviņš (Ābols, Balcers) 3:3, 62:52 Balcers (Balinskis, Jaks) 4:3 PL
Soda minūtes: 12:16
Metieni: 28:32
Vārtsargi: Artūrs Šilovs - Jorens Van Potelberge

Sadarbības partneri