Olimpiskajās spēlēs noteikti īpaši piesardzības pasākumi komandu sporta veidos

Testēšanas procesā iegūto datu analīze liecina, ka visvairāk Covid 19 pozitīvo testu tiek uzrādīti ierodoties Pekinā (pārbaudes lidostās) un 3 dienu periodā pēc ierašanās (97% no visiem pozitīvajiem gadījumiem).

Zināms, ka lielākais iebraucēju skaits Pekinā bija laika periodā no 31.janvāra līdz 3.februārim, tāpēc par kritiski svarīgu laika periodu, kad pozitīvo Covid 19 testu skaits varētu sasniegt augstāko līmeni, tiek uzskatīts 3. - 6.februāris.

Vienlīdz būtiski ir dati par to, ka Covid 19 izplatības ierobežošanā liela nozīme ir tieši komandu sportistu (hokejs, bobslejs, kērlings) īpašai uzraudzībai. Komandu sporta veidu pārstāvji, savu sporta veidu specifikas dēļ, ilgstoši pavada laiku kopā lielākās grupās - ģērbtuvēs, treniņos, ēdamzālēs u.tmldz. 

Izrietoši -  Starptautiskā Olimpiskā komiteja lēmusi, ka laika periodā no 3. - 6.februārim nenotiks hokeja komandu kombinētie treniņi jeb pārbaudes spēles. Šo 72 stundu laikā komandas var turpināt trenēties un kontaktēties savā "burbulī", bet nedrīkst aizvadīt treniņus un pārbaudes spēles kopā ar citām komandām, izvairoties arī no sociālajiem kontaktiem ārpus sava "burbuļa".

Līdz ar to nenotiks Latvijas hokeja valstsvienībaspārbaudes spēle pret Krievijas olimpisko atlētu izlasi, kurai 5. februārī bija paredzēts norisināties “National Indoor Stadium” (NIS) sacensību arēnā. 

Par Covid 19 ierobežošanu atbildīgā institūcija regulāri novērtēs situāciju un pēc 6. februāra dos atļauju komandām atgriezties pie iepriekš paredzētā grafika.

Atgādināsim, ka otrā pārbaudes spēle Latvijas hokeja izlasei ieplānota 7. februārī ar Dānijas valstsvienību. 

 

Sadarbības partneri