Latvija sāk ar vēsturisku uzvaru!

Latvija pirmoreiz pasaules čempionātu vēsturē izcīnīja uzvaru pret hokeja dzimteni Kanādu ar rezultātu 2:0.

Spēle tika aizvadīta, vairāk metienus pa vārtiem izdarot kanādiešiem, kamēr Latvijas izlase uzbruka retāk, bet bīstamāk.

Spēles rezultātu pašās pirmā perioda beigās atklāja Miks Indrašis pēc lieliskas Ronalda Ķēniņa piespēles šķērsām pretinieku aizsardzības zonai realizējot skaitlisko vairākumu Latvijas izlasei.

Turpinājumā spēle ritēja līdzīgi, taču ļoti pārliecinoši un droši Latvijas izlases vārtos darbojās Matīss Kivlenieks, kurš pirmoreiz pasaules čempionātos uzsāka spēli Latvijas izlases vārtos.

Otrā perioda vidū Latvija palielināja savu pārsvaru, otros vārtus gūstot Oskaram Batņam pēc Ronalda Ķēniņa metiena.

Spēles trešajā periodā abās komandas vairākkārt apmainījās ar noraidījumiem, taču spēles gala rezultātu tas vairs neietekmēja, lai gan spēles beigās Latvijas izlasei vairākkārt bija iespēja izcelties trešo reizi, metot ripu pretinieku tukšajos vārtos, taču tas šoreiz nebija paveicams.

Šajā spēlē ar diviem rezultativitātes punktiem par piespēlēm Latvijas izlasē izcēlās Ronalds Ķēniņš. Bez pieminētajiem vārtu guvējiem, rezultativitātes punktu nopelnīja arī Ralfs Freibergs par piespēli pirmajā vārtu guvumā.

Par spēles labāko spēlētāju Latvijas izlasē tika atzīts vārtsargs Matīss Kivlenieks, kurš aizvadīja "sauso" spēli, atvairot visus 38 kanādiešu metienus pa saviem vārtiem.

Pasaules čempionāta atklāšanas spēlē Latvijas izlase pirmoreiz vēsturē pārspēja Kanādas izlasi, lieliski uzsākot savu mājas pasaules čempionātu.