Latvijas hokeja izlase Liepājas turnīrā izcīna otro vietu!

Ar zaudējumu un otro vietu pārbaudes spēļu turnīru Liepājā noslēgusi Boba Hārtlija vadītā Latvijas hokeja izlase, kas pēdējā trešdaļā atspēlēja divus vārtus, tomēr atzina Baltkrievijas pārākumu (2:3). Turnīrā pirmo vietu izrāva tieši Baltkrievija, kas pirms spēles atradās pēdējā pozīcijā.

Latvijas vārtos atgriezās bez kluba esošais Kristers Gudļevskis, taču pēdējā spēlē vairs nepiedalījās virkne līderu: Maskavas "Spartak" uzbrucēji Mārtiņš Karsums un Kaspars Daugaviņš, kā arī čehi Roberts Bukarts un Ralfs Freibergs. Iespējami labākajā sastāvā nebija arī baltkrievi, kuriem nepalīdzēja Minskas "Dinamo" uzbrucēji Andrejs Kosticins un Aleksandrs Kogaļovs.

Francijas uzvara pamatlaikā pār Slovēniju (3:0) nozīmēja to, ka Latvijas un Baltkrievijas duelis bija gluži kā turnīra fināls, jo šīs spēles uzvarētājai bija garantēta pirmā vieta. Cīņu aktīvāk sāka Latvija, taču Mikam Indrašim neizdevās izmantot vairākus pusmomentus, un astotajā minūtē mājinieki tika sodīti. Baltkrievija izturēja spiedienu, aizmuka pretuzbrukumā, Staņislavs Lopačuks teicami piespēlēja starp diviem aizsargiem, bet Mihails Stefanovičs ar metienu tuvajā stūrī pārspēja Gudļevski, kurš ripu tikai skāra, bet neatvairīja (0:1).

Latvija turpināja uzbrukt, ieguva pirmo vairākumu, taču otrā perioda sākumā savā pirmajā vairākumā pārsvaru dubultoja Baltkrievija. Aizsargs Nikokajs Stasenko lieliski aizsedza redzamību Gudļevskim, bet otros vārtus mačā guva Stasevičs, no iemetiena apļa spīdoši trāpot tālajā augšējā stūrī (2:0). Nu jau baltkrieviem piederēja iniciatīva ne tikai tablo, bet arī laukumā, un trešās trešdaļas sākumā viesi atkal realizēja vairākumu. Pēc Mika Indraša noraidījuma baltkrieviem vajadzēja tikai sešas sekundes, lai Stefanovičs atkal no distances pārspētu Gudļevski, kuram vēlreiz redzamību lieliski nosedza Stasenko (0:3).

Varēja šķist, ka baltkrievi platiem soļiem traucas pretī uzvarai, taču Latvija pēdējo vārdu vēl nebija teikusi. Jau pēc 17 sekundēm par noraidījumu reabilitējās Indrašis, kurš bija pirmais pie atlēkušās ripas (1:3), 53. minūtē 20 gadus vecais Sandis Smons savā debijas turnīrā no tālienes pēc Indraša piespēles panāca 2:3. Baltkrievi gan protestēja, ka Rihards Bukarts uzkritis virsū vārtsargam, taču tiesneši pēc video noskatīšanās vārtus ieskaitīja. Pusotru minūti vēlāk Baltkrievija palika mazākumā, tomēr arī pusminūtes pārtraukums nepalīdzēja realizēt vairākumu. Pamatlaika pēdējā minūtē Gudļevskis tika nomainīts pret sesto laukuma spēlētāju, tomēr izglābties neizdevās.

atvija – Baltkrievija 2:3 (0:1, 0:1, 2:1)
Vārti: 7:38 Stefanovičs (Lopačuks) 0:1, 21:45 Stefanovičs (vair.) 0:2, 44:27 Stefanovičs (Antonovs, vair.) 0:3, 44:44 Indrašis 1:3, 52:09 Smons (Indrašis) 2:3
Metieni: 26:22
Vārtsargi: Kristers Gudļevskis – Konstantins Šostaks