100 gadu vecumā mūžībā devies Latvijas hokeja veterāns Elmārs Bauris

Sestdien, 14.septembrī mūžībā devās Latvijas hokeja veterāns Elmārs Bauris (100). Atvadīšanās no E.Baura notiks 18.septembrī, plkst.14:00, Rīgas krematorija Lielajā zālē.

Viens no ievērojamākiem aizgājušā gadsimta 40. – 50. gadu uzbrucējiem - Elmārs Bauris (dzimis 1918. gada 30. septembrī, Alūksnē). Ļoti ātrs, tehnisks, bezbailīgs un rezultatīvs, saukts arī par „balerīnu” un „sporteni”, savas slidošanas prasmes dēļ.

Elmārs Bauris hokeju sāka spēlēt 8 gadu vecumā, pateicoties tēvam kurpniekam, kurš no vienas hokeja un vienas daiļslidošanas slidas uzmeistaroja pirmās slidas.

1936. gadā E.Bauris pirmo reizi aizgāja uz meistarkomandu LSB, kur arī spēlēja līdz 1940. gadam. Pēc tam Elmārs pārgāja spēlēt pie Leonīda Vedēja uz Universitātes sporta komandu. No 1941. gada līdz 1944. savā dārzniecībā izveidoja slidotavu.

Pēc kara Bauris turpināja spēlēt US sports komandā līdz brīdim, kad 1946. gadā tika organizēta Rīgas Dinamo (Vēlāk Rīgas Daugava) komanda, kur arī PSRS čempionātos Elmārs Bauris nospēlēja 10 sezonas, daudzās no tām viņš bija komandas rezultatīvākais spēlētājs. Viena sezona (1950. g) tika aizvadīta arī Maskavas Spartakā, taču slimības dēļ šis gads nebija veiksmīgs. Pēc tam līdz karjeras beigām 1956. gadā Elmārs Bauris bija Rīgas Daugavas uzbrukumu līderis, 1954. gada viņš bija ceturtais rezultatīvākais PSRS čempionāta hokejists. Pēc Elmāra Baura aiziešanas no meistarkomandas, nākamajā sezonā Rīgas Daugava uz 19 gadiem izkrita no augstākās hokeja sabiedrības.

Pēc hokejista karjeras beigām Elmārs Bauris turpināja darbu ar jauniešu hokeja komandām un viņa ievērojamākie audzēkņi ir Andris Bušs, Jevgēnijs Linkēvičs, Harijs Mellups, Haralds Norītis, Juris Reps, Kārlis Ronis, Edgars Rozenbergs, Ēriks Vītoliņš, Ēvalds Grabovskis u.c.

Latvijas Hokeja federācija (LHF) izsaka visdziļāko līdzjutību Elmāra Baura radiniekiem un tuviniekiem. 

Sadarbības partneri