Daugaviņš: "Izlaidu tikai vienu gadu, bet ir sajūta, ka izlasē neesmu bijis piecus"

FOTO: Mārtiņš Tomsons

Šodien gatavošanos pasaules čempionātam hokejā sākusi Latvijas izlase, un pēc gada pauzes kopā ar komandu ir arī kapteinis Kaspars Daugaviņš. Uzbrucējs pēc pirmā treniņa norādīja, ka fiziski vēl nav labākajā kondīcijā, taču neprotestētu, ja turnīrs startētu jau pēc divām nedēļām.

"Uz ledus eju kopējā grupā, tātad esmu gatavs trenēties. Tikai fiziskais jāatgūst," savu sagatavotību pirms treniņnometnes sākuma vērtēja Daugaviņš. "Jau trīs nedēļas pats eju uz ledus – nav tā, ka nejūtos labi. Taču paši ziniet, ka, ja neesi spēļu ritmā, nekad neuzņemsi to formu. Vari trenēties, cik gribi, bet ir jāspēlē mači, caur kuriem atgūsti instinktus un nianses laukumā. Gaidu spēles."

Daugaviņam šī bija pirmā sezona Maskavas "Spartak" rindās, un tā viņam beidzās pāragri – Gagarina kausa pirmās kārtas sērijā pret Sanktpēterburgas SKA viņš iedzīvojās savainojumā. "Domāju, ka nākamajā dienā sapratu [ka varēšu palīdzēt izlasei]," teica Daugaviņš, kurš regulārajā čempionātā 58 spēlēs sakrāja 36 punktus, bet divos izslēgšanas mačos viņa kontā viena piespēle.

"Pateica, ka nebūs jātaisa nekādas operācijas un ka nav nekas dzīvībai bīstams. Sākumā likās, ka būs smagi, bet nākamajā dienā jau varēju izkāpt no gultas, un tad sapratu, ka tajās četrās piecās nedēļās būšu kārtībā. Tad vēl nedēļu vēlāk uzzināju, ka plecam ieplīsusi saite, bet to jau saveda par 95% kārtībā. Gribēju spēlēt, un arī laiks vēl bija daudz, jo satraumējos marta pašā sākumā. Līdz pasaules čempionātam bija divi ar pusi mēneši – tur arī pēc operācijām var paspēt atgūties," pauda valstsvienības kapteinis.

30 gadus vecais Daugaviņš pirms gada nevarēja palīdzēt Latvijas izlasei traumu dēļ, un viņam tas bija pirmais izlaistais pasaules čempionāts kopš 2013. gada, kad kopā ar Bostonas "Bruins" izdevās sasniegt Stenlija kausa finālu. "Tā sajūta, ka palieku vecāks, nav piezagusies. Drīzāk ir tas, ka pagājušajā gadā nespēlēju izlasē, bet liekas, ka starpā bija lielāks posms. Ir sajūta, ka piecus gadus nav būts izlasē. Bet vecums – liekas, ka vēl varu. Jaunajiem nesanāks tik viegli pastumt malā," ar smaidu teica Daugaviņš, kurš savu pirmo čempionātu aizvadīja 17 gadu vecumā Rīgā.

"Viss palicis pa vecam. Šodien sākām darbu, sagatavošanās process nav tik garš – mums ir dots tikai mēnesis un sešas draudzības spēles. Sākām divās grupās, ja pareizi sapratu, tad pirmā brauks uz Franciju. Gatavojamies, process notiek pēc Boba [Hārtlija] plāna. Treneri zina, ko dara – tomēr jau trīs gadi pavadīti vienā laivā," teica Daugaviņš. "Kā pirms treniņa uzrunā teica [Aigars] Kalvīša kungs, tad fani paliek prasīgāki – pagājušajā gadā bijām ceturtdaļfinālā, domāju, ka tagad nesapratīs, ja tur nebūsim. Tas ir galvenais mērķis, tam arī gatavojamies."

Šogad pasaules čempionāts startēs neierasti vēlu, un Daugaviņš atzina, ka priekšroku tomēr dotu agrākam startam, lai gan šoreiz viņam pašam dots ilgāks laiks, lai atgūtos no savainojuma. "Labprāt gribētu, lai pēc divām nedēļām sākas, jo tad mums būtu ilgāks atvaļinājums un vairāk laika, ko pavadīt kopā ar ģimenēm. Visi zinām – ja brauc uz pasaules čempionātu un spēlē KHL, tad hokejs sanāk cauru gadu. Atbrauc mājās maija beigās, liekas, ka ir pusotrs mēnesis līdz nometnei, bet tas tāpat ir jāpavada trenējoties, lai tu nometnē nenosprāgtu. Ar ģimenēm nesanāk laiks atpūties – brīvais laiks jāziedo, lai spēlētu izlasē."

Sadarbībā ar "Sportacentrs.com".

Sadarbības partneri