"Kurbads" uzveic līderi "Prizmu", HS "Rīga" apspēlē jelgavniekus un ielaužas "playoff" zonā

„Optibet” hokeja līgā „Kurbads” savā laukumā atspēlējās pret „Prizmu” un uzvarēja ar 3:1, pateicoties diviem Mārtiņa Giptera vārtu guvumiem. Savukārt "Mogo" pēc 0:2 pirmajā periodā ar 5:3 pieveica "Liepāju", bet "Rīga" viesos ar 4:1 apspēlēja "Zemgali/LLU".

Turnīra līdervienība „Prizma” pirmajā periodā uzbruka mazāk nekā pretinieki, taču izvirzījās vadībā pirmā. Savu pirmo iespēju vairākumā izmantot neizdevās, taču tikai dažas sekundes pēc Mārča Zemberga atgriešanās laukumā „Prizma” tomēr iedabūja ripu vārtos – par to parūpējās Kristaps Riekstiņš.

Otrā perioda sākumā vairākumu ātri realizēja „Kurbads”, kad precīzi meta Mārtiņš Gipters. Tieši Gipters kļuva par mača galveno varoni, jo 35. minūtē viņš teicami nospēlēja mazākumā, komandas biedra Jēkaba Rēdliha noraidījumu pārvēršot savas komandas vārtu guvumā.

„Prizmas” situācija kļuva vēl sliktāka trešā perioda pirmajā minūtē, kad divu vārtu pārsvaru „Kurbadam” izkārtoja Toma Hartmaņa vārtu guvums. Tajā savu otro rezultatīvo piespēli šodienas mačā nopelnīja Jānis Sprukts. „Kurbads” pēc tam vēl divas reizes spēlēja mazākumā, taču Ulda Čalpas veiksmīgā spēle vārtos palīdzēja nosargāt uzvaru ar 3:1.

Pirmā iedzinējos nokļuva arī „Mogo”, kas savā mājas mačā pirmajā periodā ielaida divus vārtus mazākumā pret „Liepāju”. Abus vārtus guvumus nokārtoja Bruno Zabja maiņa, pa diviem punktiem gūstot Zabim, Mamčičam un Ņekļudovam.

„Mogo” atspēlējās ātri, otrā perioda sākumā 40 sekunžu intervālā iemetot divus vārtus. Pēc tam 35. minūtē Kaspars Saulietis guva savus otros vārtus un panāca 3:2, un Vladimirs Mamonovs nokārtoja arī 4:2 „Mogo” labā, bet liepājnieki perioda pēdējā minūtē parūpējās par intrigu, vēlreiz precīzi metot Mamčičam. Taču mača izskaņā Liepājai atspēlēties neizdevās un nācās ciest zaudējumu ar 3:5.

Dienas trešajā mačā par savu kārtējo pārsteidzošo panākumu parūpējās Oļega Sorokina vadītā komanda „Rīga”, ar 4:1 apspēlējot „Zemgali/LLU”. Jaunie rīdzinieki vadībā izvirzījās pirmā perioda vidū, vārtus gūstot 17 gadus vecajam Bertam Danielam Rudzītim, kurš Virslīgā guva savu pirmo punktu karjerā.

Otrā perioda vidū „Rīga” realizēja vairākumu, bet Jelgavas komandai ar precīzu metienu atbildēja Vladislavs Adeļsons. Nepagāja gan ne trīs minūtes, kad „Rīga” atkal spēlēja vairākumā un atkal lika pretiniekiem ķeksēt ripu ārā no saviem vārtiem – šoreiz precīzi meta Roberts Petrovičs. Trešajā periodā „Rīga” kopumā nopelnīja piecus noraidījumus, taču visus izturēja un paspēja mača pēdējā sekundē arī iemest ripu pretinieku tukšajos vārtos, panākot uzvaru ar 4:1.

”Kurbads”-”Prizma” 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)

Vārti: 11:58 Riekstiņš (Grīnbergs, A. Širokovs) 0:1, 24:07 Gipters (Sprukts, Augstkalns) 1:1, 34:57 Gipters (Straupe, Zembergs) 2:1, 40:42 Hartmanis (Cipulis, Sprukts) 3:1
Metieni: 40:26
Vārtsargi: Uldis Čalpa – Jānis Auziņš

”Mogo”-”Liepāja” 5:3 (0:2, 4:1, 1:0)

Vārti: 11:19 Mamčičs (Zabis, Ņekļudovs) 0:1, 17:24 Ņekļudovs (Mamčičs, Zabis) 0:2, 22:02 Saulietis (Siksnis, Bakanovs) 1:2, 22:42 Ziemiņš (K. Ozoliņš) 2:2, 34:02 Saulietis (Cinks, Gricinskis) 3:2, 36:23 Mamonovs (J. Ozoliņš, Maslovskis) 4:2, 39:21 Mamčičs (Zabis, Kalns) 4:3, 57:37 K. Ozoliņš (Siksnis, Ziemiņš) 5:3
Metieni: 27:21
Vārtsargi: Henrijs Ančs – Kristaps Nazarovs

”Zemgale/LLU”-”Rīga” 1:4 (0:1, 1:2, 0:1 )

Vārti: 8:58 Rudzītis (Undelis, Tumānovs) 0:1, 27:48 Ansons (Prohorenkovs) 0:2, 32:38 Adeļsons (Popovs) 1:2, 35:45 Petrovičs (Skrastiņš) 1:3, 59:59 Jevdokimovs (Koniševs) 4:1
Metieni: 38:29
Vārtsargi: Rihards Cimermanis – Artūrs Šilovs