Latvijas izlase emocionālā spēlē izcīna uzvaru pret Slovēniju

Kapteinim Kasparam Daugaviņam aizvadot simto spēli valstsvienībā, Latvijas izlase šovakar Liepājā ar 3:2 pārbaudes mačā pieveica Slovēniju. Ar vārtu guvumiem izcēlās Rihards Melnalksnis un Ralfs Freibergs, bet uzvaras bullīti realizēja Deniss Smirnovs.

Kaspars Daugaviņš Latvijas izlases rindās debitēja 2006. gada 15. aprīlī Rīgā, un jau pirmajā spēlē pret Krieviju viņš guva vārtus. Deviņu pasaules čempionātu un divu olimpisko spēļu dalībnieks, kurš pēdējos gados saucams par valstsvienības kapteini, šovakar aizvadīja simto spēli Latvijas izlasē.

Laukuma saimnieki vadības grožus ieguva pirmās trešdaļas izskaņā, kad lielisku un viltīgu Deivida Sarkaņa piespēli no aizvārtes vārtu guvumā pārvērta Rihards Melnalksnis – 1:0. 20 gadus vecajam uzbrucējam trešajā mačā izlasē tas bija pirmais vārtu guvums. Ikdienā viņš spēlē Šveicē. Šajā sezonā aizvadīta viena spēle augstākajā un 16 spēles otrajā līgā.

Mirkli pirms tam pa stabu trāpīja cits Šveicē spēlējošais uzbrucējs Deniss Smirnovs, kuram šovakar nemaz nebija paredzēts doties laukumā. Vēl iesildīšanās laikā uz ledus bija Roberts Bukarts, tomēr slimības dēļ tika pieņemts lēmums neriskēt. Tādējādi Smirnovam nācās steigā pārģērbties un doties laukumā.

35. minūtē Slovēnijas vadošie spēki panāca izlīdzinājumu. Pēc piespēles gar vārtiem punktu pie tālā stabiņa pielika Roks Tičars – 1:1. Viņš iepriekšējās piecas sezonas pavadīja Kontinentālajā hokeja līgā, bet tagad spēlē Zviedrijā. Minūti vēlāk slovēņi vairākumā trāpīja pa pārliktni. Kopumā viesiem otrajā trešdaļā piederēja visnotaļ nospiedošs pārsvars.

Lai gan Latvija atgriezās vadībā, uzvarētāju noskaidrot pamatlaikā neizdevās. Laukuma stūrī piespēli saņēma Ralfs Freibergs, un aizsargs pārsteidza pretiniekus, ar sportisku nekaunību dodoties uz vārtu priekšu un atrodot brīvu vietu tālajā stūrī, – 2:1. Viņam piespēli atdeva Melnalksnis, kurš tāpat kā Freibergs tika pie otrā punkta mačā. Tomēr slovēņi astoņas sekundes līdz pamatlaika beigām panāca izlīdzinājumu. Vārtu priekšā valdošajā burzmā izveicīgākais izrādījās Tičars, kurš guva savus otros vārtus spēlē – 2:2.

Spēles liktenis izšķīrās tikai bullīšos. Latvijas izlasei uzvaru atnesa Smirnovs, raidot ripu starp vārtsarga kājsargiem. Pirms tam izcēlās arī Indrašis, bet Daugaviņš un Rihards Bukarts savas iespējas neizmantoja.

Šovakar Latvijas izlasē debitēja četri hokejisti – aizsargi Sandis Smons un Arvils Bergmanis, kā arī uzbrucēji Deivids Sarkanis un Raimonds Vītoliņš. Vēl viens debitants bija otrais vārtsargs Kristaps Nazarovs, bet viņš laukumā nedevās.

Latvijas izlases sastāvs

Kristers Gudļevskis (Kristaps Nazarovs); Artūrs Kulda – Ralfs Freibergs, Artūrs Salija – Eduards Jansons, Sandis Smons – Arvils Bergmanis, Roberts Mamčics; Mārtiņš Karsums – Kaspars Daugaviņš – Miks Indrašis, Frenks Razgals – Deniss Smirnovs – Rihards Bukarts, Lauris Bajaruns – Kirils Galoha – Nikolajs Jeļisejevs, Deivids Sarkanis – Sandis Zolmanis – Rihards Melnalksnis, Raimonds Vītoliņš

Latvija – Slovēnija 3:2 (1:0, 0:1, 1:1, 1:0)

Vārti: 18:23 Melnalksnis (Sarkanis, Freibergs) 1:0, 34:17 Tičars (Mavers, Jegličs) 1:1, 42:34 Freibergs (Melnalksnis) 2:1, 59:52 Tičars 2:2, 65:00 Smirnovs 3:2
Soda minūtes: 4:4
Metieni: 30:30
Vārtsargi: Kristers Gudļevskis – Luka Gračnars