Spruktam pirmie vārti OHL, "Mogo" aptur "Liepāju/Optibet"

Uzvaras Optibet hokeja līgas spēlēs izcīnīja "Kurbads", kas pieveica "Prizmu" ar 4:1 un "Mogo", kas viesos pārspēja "Liepāju/Optibet" ar 3:2. Pirmos vārtus OHL guva "Kurbada" uzbrucējs Jānis Sprukts.

Spruktam pirmie vārti OHL, „Kurbads” saglabā trešo vietu

Šajā spēlē „Kurbada” vārtos debitēja vārtsargs Nils Grīnfogels, kurš pievienojās Latvijas čempionei starpsezonā. Pirms mača nekas neliecināja, ka mājiniekiem būs problēmas ar punktu gūšanu šajā spēlē, un pirmais periods to tikai apliecināja – Edgara Lūsiņa vārtos ielidoja divas ripas. Trešdaļas vidū Mārtiņš Gipters uzmeta no zilā līnijas, vārtsargs atvairīja, bet pirmais pie atlēkušās ripas bija Sandis Zolmanis, kurš izvirzīja „Kurbadu” vadībā – 1:0. Otros vārtus mačā guva Toms Zeltiņš, izcīnot ripu vairāku spēlētāju burzmā un ieraidot to aiz vārtu līnijas – 2:0

Otrajā trešdaļā „Kurbadam” bija vēl lielāks pārsvars, kas izpaudās arī metienu attiecībā 16:7 par labu rumbulniekiem, bet šoreiz pārspēt Lūsiņu nomainījušo Kārli Zakrevski izdevās tikai vienu reizi – mājinieki aizskrēja pretuzbrukumā un Martins Lavrovs izmantoja partnera piespēli tukšo vārtu priekšā - 3:0.

Trešajā trešdaļā saķērās Zeltiņš un viens no „Prizma” leģionāriem Jegors Blažko. Zeltiņš šajā cīņā uzvarēja, bet abi spēlētāji devās uz noraidīto soliņu, katrs nopelnot pa 2+10 minūtēm. Vienā no epizodēm „Kurbads” guva ceturtos vārtus, taču tie netika ieskaitīti, bet drīz vien Haralds Podziņš sabojāja garastāvokli Grīnfogelam, neļaujot vārtsargam nospēlēt „sauso” spēli – 3:1. Pēc 14 sekundēm Jānis Sprukts guva pirmos vārtus OHL šosezon un spēle noslēdzās ar 4:1.

Pateicoties uzvarai „Kurbads” saglabāja trešo vietu, Aleksandra Macijevska komandas kontā ir 12 punkti pēc septiņām spēlēm, „Prizma” piedzīvoja septīto zaudējumu pēc kārtas.

„Mogo” revanšējas „Liepajai/Optibet” un sagādā pirmo zaudējumu

Divu čempionāta rezultatīvāko komandu rezultāts tika atklāts sestajā minūtē – Edgars Homjakovs iebakstīja ripu vārtos - 1:0. Elviss Želubovskis panāca izlīdzinājumu perioda otrajā pusē – vairākuma izspēle noslēdzās ar uzbrucēja metienu tukšos vārtos - 1:1. Liepājniekiem kliboja disciplīna – pirmajā trešdaļā Igora Ļebedeva komanda nopelnīja četrus noraidījumus.

Otrajā periodā „Liepāja/Optibet” otro reizi izvirzījās vadībā – pēc uzmetiena vārtu virzienā ripa atleca pie lietuviešu leģionāra Daniela Bogdzjula, kurš panāca 2:1. Labas iespējas izlīdzināt rezultātu bija „Mogo”, taču Nauris Mažis spēlēja pārliecinoši un uz otro pārtraukumu liepājnieki aizgāja vadībā.

Pirmais „Mogo” uzbrukums trešajā trešdaļā beidzās ar vārtiem – Krišs Lipsbergs izlauzās gar laukuma apmali, pietuvojās vārtiem un apspēlēja Nauri Maži - 2:2. Uzreiz līdzīga epizode norisinājās pretējā laukuma pusē, taču Kārlis Ozoliņš nebija tik veiksmīgs, kā Lipsbergs. Šķita, ka turpināsies uzbrūkošā spēle, bet komandas sāka spēlēt uzmanīgāk, lai gan ik pa brīdim bīstami momenti norisinājās pie abiem vārtiem. Divarpus minūtes līdz pamatlaika beigām Andrejs Lavrenovs netraucēti meta no apmales – Mažis metienu redzēja, taču nespēja tikt ar to galā - 2:3.

Atlikušajā laikā liepājnieki nespēja atspēlēties. „Mogo” revanšējās par iepriekšējo zaudējumu Liepājā ar 5:9 un pārņēma vadību turnīra tabulā, nostumjot „Liepāju/Optibet” uz otro pozīciju.

Optibet hokeja līga, 7. oktobris

Kurbads - Prizma 4:1 (2:0; 1:0; 1:1)
Vārti: 9:09 Zolmanis (Lavrovs, Gipters) 1:0, 16:15 Zeltiņš (Logunovs) 2:0, 35:45 Lavrovs (Straupe, Gipters) 3:0, 51:50 Podziņš (Zelts, Bērziņš) 3:1, 52:04 Sprukts (Bluks, Gricinskis) 4:1
Vārtsargi: Grīnfogels – Lūsiņš (līdz 20:00), Zakrevskis (no 20:00)

Liepāja/Optibet - Mogo 2:3 (1:1; 1:0; 0:2)
Vārti: 5:32 Homjakovs (Diļevka) 1:0, 13:18 Želubovskis (M.Lipsbergs, Širokovs, vair.) 1:1, 34:40 Bogdzjuls (Mamčics, K.Ozoliņš) 2:1, 40:33 K.Lipsbergs (Apsītis, J.Ozoliņš) 2:2, 57:36 Lavrenovs (Ziemiņš, K.Lipsbergs) 2:3

Liepāja - Mogo 2:3

Nākamās spēles OHL norisināsies trešdien, 11. oktobrī. Plkst. 19:15 „Rīga” tiksies ar „Prizmu”, savukārt plkst. 19:30 „Zemgale/LLU” spēlēs pret „Mogo”, bet „Liepāja/Optibet” savā laukumā uzņems „Kurbadu”.

AVOTS: Sportacentrs.com