Latvijas sieviešu izlase zaudē izredzes kvalificēties olimpiskajām spēlēm

Šovakar Valmierā tika aizvadītas olimpisko spēļu priekšsacīkstes sieviešu hokejā. Latvijas izlase ar rezultātu 0:3 atzina Itālijas pārākumu un zaudēja teorētiskas izredzes izkļūt no grupas.

Latvija pirmajā spēļu dienā ar 1:4 piekāpās dānietēm, savukārt itālietes ar 0:7 kapitulēja Austrijas priekšā. Pirmās 20 minūtes noslēdzās ar minimālu viešņu pārsvaru (1:0), taču otrajā trešdaļā Itālija guva vēl divus bezatbildes vārtus un spēra platu soli pretī uzvarai, kas beigās arī tika izcīnīta – 3:0. Otrā šāvakara mačā Dānija ar 1:0 apspēlēja austrietes un izvirzījās grupas līderes godā.

Kvalifikācijas turnīrā šobrīd piedalās astoņas izlases, kas sadalītas divās grupās – viens turnīrs norisinās Valmierā, savukārt otra grupa cīnās Ķīnā. Katras grupas uzvarētāja kvalificēsies atlases cikla pēdējam posmam, kur šīs komandas jau gaida sešas citas izlases – Slovākija, Norvēģija un Japāna vienā grupā un Vācija, Kazahstāna un Čehija otrā.