Latvijas U20 izlase piekāpjas Somijai un atstāj augstāko divīziju

Latvijas U20 hokeja izlase otrajā spēlē par vietas saglabāšanu pasaules čempionātā elites divīzijā ar rezultātu 1:4 atzina Somijas vienaudžu pārākumu un nākamgad startēs 1. divīzijā A grupā.

Pirmo 50 sekunžu laikā noraidījumu nopelnīja Roberts Baranovskis un Kārlis Čukste, un Somijas vienaudži otrajā minūtē izvirzījās vadībā ar 1:0. Nepilnas četras minūtes līdz pārtraukumam mūsējie tika atalgoti par neatlaidību, arī izceļoties vairākumā – 1:1. No labā iemetiena punkta ripu starp somu vārtsarga kājsargiem raidīja Renārs Krastenbergs, kurš ar trim precīziem metieniem ir komandas labākais snaiperis pasaules čempionātā.

Otrais periods pagāja bez vārtu guviem, savukārt trešais sākās ar spēli mazākum, kura Latvijas izlase diemžēl neizturēja, 1:2. Somiem vajadzēja tikai minūti, lai palielinātu vārtu starpību līdz diviem vārtiem, 1:3. Perioda izskaņā sekoja Rūdolfa Balcera noraidījums par klupināšanu un divas minūtes trijatā. Somijas hokejisti trešo reizi realizēja vairākumu, 1:4.

Atlikušajā laikā Latvijas U20 izlasei izglābties neizdevās, līdz ar to zaudēts cīņā par izdzīvošanu un nākamajā gadā būs jācīnās pirmajā divīzijā A grupā. Par trim labākajiem spēlētājiem pasaules čempionātā mūsējiem atzina vārtsargu Mitenu, aizsargu Čuksti un uzbrucēju Dzierkalu.

Sadarbībā ar Sportacentrs.com

Latvijas U20 izlases sastāvs:

Mareks Mitens (Gustavs Grigals); Eduards Jansons – Kristaps Zīle, Mārtiņš Dzierkals – Erlends Kļaviņš – Roberts Baranovskis; Maksims Ponomarenko – Kārlis Čukste, Renārs Krastenbergs – Filips Buncis – Rūdolfs Balcers; Gvido Jansons – Kristiāns Rubīns, Eduards Tralmaks – Roberts Bļugers – Valters Apfelbaums; Tomass Zeile – Rimants Zeilis, Rihards Puide – Ričards Bernhards – Deniss Smirnovs.

Latvijas U20 – Somijas U20 1:4 (1:1, 0:0, 0:3)

Vārti: 1:31 Tolvanens (Rasanens, Natinens, vair.) 0:1, 16:23 Krastenbergs (Čukste, Ponomarenko, vair.) 1:1, 41:28 Sārijarvi (Tolvanens, Juolevi, vair.) 1:2, 42:33 Valimaki (Bjorkvists, Kuokanens) 1:3, 57:26 Valimaki (Rasanens, Sārijarvi, vair.) 1:4
Soda minūtes: 49:16
Metieni: 23:42
Vārtsargi: Mareks Mitens – Veini Vehvilainens