Ir, ir! Baltijas hokejā intriga ir

Ir labi! Beidzot manas prognozes mazliet sāk piepildīties. Svētku nedēļas hokejā cerēju, ka HS “Rīga” rādīs zobus “Prizmai”, un tā arī notika, pieredzējušam Miķelim Rēdliham uzvaras ripu 2:1 spēlē iemetot tikai trešās trešdaļas vidū. Biju arī iedomājies, ka “Kaunas City” vienā no sapārotajiem mačiem ar “Kurbadu” varēs iekost Anda Pikāna lolojumam, bet 4:0 pēdējās trešdaļas sākumā gan nevarēju nosapņot.

Beigās “Kurbads” mazliet pievilka līdz cieņpilnam zaudējumam – 3:5, 19. novembrī revanšējoties ar 6:3. Četrus punktus tabulā ierakstīja HS “Rīga”, parādot, ka Latvijas galvaspilsētas jaunatnes klubs ir ievērojami stiprāks par Lietuvas galvaspilsētas Viļņas pašu labāko klubu “7BET-Hockey punks” – 8:0 un 6:2. 

Kā tas tuvāk novembra beigās ierasts, rezultātu tabulas strauji sāk pildīties, un hokeja intriga ir gan tabulas augšgalā, kur “Zemgalei” – 26 punkti 14 spēlēs, gana cieši seko “Mogo” – 24 (15) un “Kurbads” – 22 (15). Gaidu, kas notiks, kad “Kaunas City” un HS “Rīga” spēļu skaita ziņā panāks konkurentus un kāda tad būs secība tabulā? Diapazonā no 4. vietas līdz 7. viens klubs ir lieks cīņā par izslēgšanas spēlēm. Šobrīd kvartets ir šāds: “Prizma” – 16 (14), Tallinas “Panter” – 16 (15), HS “Rīga” – 12 (13), “Kaunas City” – 10 (11). Elektrēnu “Airwell/Energija” – 2 (13) un “7BET-Hockey punks” – 1 (14) fundamentāli atpaliek.    

Rezultatīvāko spēlētāju saraksta augšgals gan bez intrigas. Gints Meija iemetis gandrīz tikpat ripu (20), cik tuvākajiem sekotājiem punktu (21). Tie ir Patriks Zabusovs, kurš nu jau kādu laiciņu Slovākijā, kā arī divi Meijas kluba biedri – Deivids Sarkanis un Kaspars Ziemiņš, taču Meijam punktu ir 33 (20+13). 

Šīs nedēļas lielākā intriga trešdien Jelgavā – “Zemgale” pret “Kurbadu”. Sestdien Kauņā spēlēs “Prizma”, turpat blakus Elektrēnos sapārotās spēles aizvadīs “Airwell/Energija” un HS “Rīga”. Vai gaidāmi pārsteigumi?

Kā tas notika Grenoblē. Kontinentālā kausa trešo kārtu “Zemgale” iesāka ar 3:1 pret  vietējo klubu “Bruleurs de Loups”, ar sešeim kanādiešiem sastāvā.  Turpinājums nebija tik spožs – 2:5 pret Kārdifas “Devils” un 1:4 pret Astanas “Nomad”. Kas deva 3. vietu Francijā, bet visa kausā zemgalieši sestie. Toties no cita turnīra Itālijā finālposmā iekļuva Oskara Cibuļska un Andra Džeriņā klubs “Blue Fox” no dāņu Herningas. 

Jānis MATULIS