HS "Rīga": Pamatuzdevums ir dalība U18 PČ

Pēc atgriešanās Latvijas Virslīgas Čempionātā jeb Optibet Hokeja Līgā ar nestandarta sastāvu, sarunājāmies ar HS "Rīga" menedžeri Renāru Freibergu, kurš īsā intervijā pastāstīja par esošo situāciju, izaicinājumiem un kluba prioritātēm.

HS "Rīga" menedžeris - Renārs Freibergs

 

Kā norisinājās process, lai atgrieztu komandu Optibet Hokeja Līgā pēc jaunā gada un cik veiksmīgi tas izdevās?

Sakarā ar valstī noteiktajiem aizliegumiem Covid-19 saistībā, pēdējo spēli bijām aizvadījuši 17.oktobrī, pa šo laiku mums jau bija sakrājušās 9 pārceltās spēles. Lai šīs situācijas dēļ neievilktos viss OHL regulārais čempionāts, lietas labā bija kaut kas jāsāk darīt. Īsi pirms Ziemassvētkiem tika pieņemts lēmums nokomplektēt pilnībā pilngadīgu “HS Rīga” komandu, lai pēc iespējas ātrāk varētu sākt aizvadīt spēles OHL.

Apzinājām spēlētājus, kuri šajā sezonā nespēlē nevienā OHL komandā, vienojāmies ar komandām MOGO/LSPA, Baltie Vilki, HK Tukums par dažu spēlētāju izīrēšanu un piesaistījām savus HS Rīga trenerus. No sezonas sākuma mums jau komandā bija pieci pilngadīgi spēlētāji un divi spēlētāji jau janvāra sākumā palika pilngadīgi. Šādi mums izdevās nokomplektēt komandu un aizvadīt trīs OHL spēlēs.

Bijām patīkami pārsteigti ar kādu attieksmi visi šie spēlētāji trenējās un aizvadīja spēles. Vēlos pateikties visiem, klubiem, kuri mums palīdzēja šajā situācija un spēlētājiem, kuri sevi parādīja tikai no labākās puses.   

 

Cik tas, Jūsuprāt, bija svarīgi, lai atgrieztu nepilngadīgos spēlētājus OHL komandā?

Mums šie nepilngadīgie spēlētāji ir pamats, kādēļ vispār veidojam šo komandu trešo gadu pēc kārtas. Mums nemainīgi sezonu no sezonas pamatuzdevums ir dalība Pasaules čempionātā U18.

 

Vai situācija ar aizliegumiem traucēja Latvijas U-18 izlases gatavošanos gaidāmajam pasaules čempionātam elites divīzijā?

 

Nekas cits neatlika kā pielāgoties situācijai. Pirmajos Covid-19 aizliegumos rīkojām individuālos treniņus. Nākamajos aizliegumos pārgājām uz treniņiem āra laukumos. Protams, šie aizliegumi nepadarīja trenēšanās procesu vieglāku, bet iemācījāmies pielāgoties situācijai. Spēļu prakses trūkums bija daudz lielāks zaudējums.

 

Kā kopsummā HS "Rīga" klubs tiek galā ar šā brīža apstākļiem un izaicinājumiem pandēmijas un ar to saistīto ierobežojumu sakarā?

        Šobrīd strādājam āra laukumos un rīkojam treniņus attālināti. Priecājamies arī par vecāku iniciatīvu uzliet āra laukumu pie Hokeja skolas Rīga. Turpināsim strādāt un cerēsim uz situācijas stabilizāciju visā Pasaulē, lai varam atsākt treniņu procesu pārējiem.

Partners