Liepājnieki uzvar "Mogo" un nostiprina līderpozīciju; jelgavnieki atstāj "sausā" HS "Rīga"

Optibet Hokeja līgas čempionātā pie uzvaras trešdien tika līdervienība "Liepāja/Optibet", kas izbraukumā ar 4:3 pieveica otrās vietas īpašniekus Rīgas "Mogo" hokejistus, nostiprinoties kopvērtējuma priekšgalā. Divus vārtus liepājniekiem guva Valters Freijs, savukārt ar trim rezultatīvām piespēlēm izcēlās Edgars Homjakovs un Lauris Bajaruns. Zaudētājiem ar 1+2 izcēlās Elviss Želubovskis. Citā spēlē Jelgavas "Zemgalei"/LLU pietika ar diviem gūtajiem vārtiem, lai apspēlētu HS "Rīga" komandu (2:0).

Rīgā tikās čempionāta līderes „Mogo” un „Liepāja/Optibet”. Liepājnieki pirms spēles „Mogo” hokejistus apsteidza par vienu punktu, atodoties kopvērtējuma pirmajā pozīcijā. Abās komandu savstarpējās spēlēs šosezon uzvaras tika dalītas uz pusēm, vienā mačā ar 9:5 uzvarot liepājniekiem, savukārt otrajā spēlē rīdziniekiem revanšējoties ar 3:2.

„Mogo” un „Liepāja/Optibet” komandas spēli sāka aktīvi un rezultatīvi. Jau pirmās trešdaļas trešajā minūtē „Mogo” palika skaitliskajā vairākumā un minūti vēlāk tas tika realizēts. Juris Ziemiņš veica reidu gar kreiso malu, piespēlēja vidū Elvisam Želubovskim, kurš izrēķinājās ar liepājnieku vārtsargu Vadimu Miščuku, panākot 1:0.

Pirmās trešdaļas turpinājumā krietni labāk veicās viesiem. Trīs minūtes vēlāk Aleksandrs Novikovs ar metienu no neērta satvēriena raidīja ripu vārtos, panākot izlīdzinājumu (1:1). Nepilnu minūti vēlāk pirmais pie atlēkušās ripas vārtu priekšā pirmais bija Valters Freijs, jau izvirzot vadībā liepājniekus (1:2). Savukārt trešdaļas vidū Freijs atkal bija precīzs, gūstot trešos vārtus „Liepājas/Optibet” labā. Trešdaļas beigu daļā „Mogo” hokejisti, pateicoties diviem noraidījumiem sāncenšu rindās, divas reizes spēlēja skaitliskajā vairākumā, taču vārti pirmajā trešdaļā vairs netika gūti.

Otrās trešdaļas ievadā „Mogo” izdevās vienus vārtus atgūt, kad no vārtu priekšas ripu vārtos raidīja Ziemiņš (2:3). Laukuma saimniekiem spēles otrajā trešdaļā izdevās līdzsvarot spēli un tieši Oļega Sorokina trenētie „Mogo” hokejisti spēlēja aktīvāk. Liepājnieki atbildēja ar asiem pretuzbrukumiem un dažas reizes bija tuvu vārtu guvumam. Taču trešdaļas vidū „Mogo” panāca izlīdzinājumu, ripai nonākot pie Rustama Begova, kurš bija precīzs (3:3). Līdz otrajam pārtraukumam vārtu gūšanas iespējas bija abām komandām, taču rezultāts nemainījās.

Trešās trešdaļas sākumā vadībā izvirzījās viesi. Liepājnieki izspēlēja kombināciju sāncenšu zonā, no distances precīzi metot Iļjam Makarovam (3:4). Trešdaļas turpinājumā abas komandas brīžiem apmainījās bīstamiem uzbrukumiem, taču vārtu guvumi izpalika. Mača galotnē „Mogo” aktīvi centās glābt spēli, taču liepājnieki cīnījās pārliecinoši, īsti neļaujot apdraudēt savus vārtus pamatlaika pēdējās minūtēs un pārliecinoši nosargājot savu uzvaru ar 4:3.

Liepāja/Optibet” hokejistiem šī bija devītā uzvaras desmit aizvadītajās spēlēs un viņi ar 26 punktieem nostiprinājušies kopvērtējuma pirmajā pozīcijā, tuvāko sekotāju „Mogo” apsteidzot par četriem punktiem.

"Zemgale/LLU" trešo reizi sezonā pārspēj rīdziniekus

Jelgavas ledus hallē mājinieki „Zemgale”/LLU hokejisti uzņēma HS „Rīga” vienību. Līdz šim šajā sezonā pretinieki savā starpā tikās Rīgā, abos mačos ar minimālu pārsvaru uzvarot Haralda Vasiļjeva trenētajiem jelgavniekiem. Sāncenšiem pirmo reizi sezonā tiekoties Jelgavā, laukumā ritēja visumā līdzīga cīņa un pirmajā trešdaļā vārti netika gūti, abām komandām izdarot pa astoņiem metieniem pa pretinieku vārtiem. Pirmās trešdaļas galotnē laukuma saimniekiem divas reizes pēc kārtas bija skaitliskais vairākums, taču iekarot Denija Romanovska sargātos vārtus viņiem neizdevās.

Arī spēles otrajā trešdaļā laukumā cīņa ritēja līdzīgi, taču cīņas ritmu abām komandām lauza visai daudzi noraidījumi. Arī vienīgie vārti otrajā trešdaļā tika gūti, abām komandām cīnoties nepilnos sastāvos, precīzi metot Olafam Aplokam, kurš vadībā izvirzīja „Zemgali”/LLU (1:0).

Trešajā trešdaļā laukumā turpinājās sīva cīņa, nedaudz vairāk uzbrūkot laukuma saimniekiem. Rīdziniekiem trešdaļas vidū sekoja divi noraidījumi pēc kārtas, kas lika vairāk rūpēties par savu vārtu drošību. Savukārt trīs ar pusi minūtes pirms pamatlaika beigām Kristaps Millers no vārtu priekšas dubultoja „Zemgales”/LLU pārsvaru, panākot 2:0 un nodrošinot Haralda Vasiļjevai trenētajai komandai trešo uzvaru pār HS „Rīga” trijās šosezon aizvadītajās savstarpējās spēlēs.

Optibet hokeja līga, 25. oktobris

Mogo – Liepāja/Optibet 3:4 (1:3; 2:0; 0:1)
Vārti 03:31 Želubovskis (Ziemiņs, vair.) 1:0, 06:41 Novikovs (Štelmahers, Žučkovs) 1:1, 07:39 Freijs (Homakovs, Bajaruns) 1:2, 10:49 Freijs (Homakovs, Bajaruns) 1:3, 21:01 Ziemiņš (Lavrenovs, Želubovskis) 2:3, 30:07 Begovs (M.Lipsbergs, Želubovskis) 3:3, 42:20 Makarovs (Bajaruns, Homjakovs) 3:4.
Soda minūtes: 10-12.
Metieni: 27:41.
Vārtsargi: Ančs (59:08-60:00 tukši vārti)– Miščuks.

Zemgale/LLU – HS Rīga 2:0 (0:0; 1:0; 1:0)
Vārti 37:30 Aploks (Rancevs) 1:0, 56:32 Millers (Ogorodņikovs, Bernhards) 2:0.
Soda minūtes: 14:36.
Metieni: 35:31.
Vārtsargi: Cimermanis-Romanovskis.