Latvijas izlase spraigā cīņā piekāpjas ASV hokejistiem

Sestdien, 13 maijā Latvijas hokeja izlase aizvadīja piekto spēli pasaules čempionātā Ķelnē. Mūsu hokejisti divas reizes ieguva divu vārtu pārsvaru, tomēr spēles galotnē piedzīvoja neveiksmi ar 3:5 (1:0; 2:3; 0:2).

Vadībā Latviju pirmās trešdaļas vidū pretuzbrukumā izvirzīja Teodors Bļugers, savukārt otrā perioda sākumā pagāja tikai septiņas sekundes, līdz Kaspars Daugaviņš pārsvaru divkāršoja. Vienus vārtus ASV atguva, vēlāk Oskars Cibuļskis atjaunoja divu vārtu pārsvaru, tomēr amerikāņi atkal atguva cerības uz uzvaru, panākot neizšķirtu.

Diemžēl trīs minūtes pamatlaika beigām amerikāņus pirmoreiz mačā izvirzīja Endrū Kops, bet noslēgumā ASV hokejisti jau ieraidīja ripu tukšos vārtos, kad atzīmējās Dilans Larkins.

Par labākajiem spēlētājiem mačā tika nosaukti Cibuļskis un Kops.

Latvijas valstsvienība pēdējās divas spēles grupā aizvadīs pirmdien pret Krieviju un otrdien pret mājinieci Vāciju. Grupas četras labākās komandas iekļūs ceturtdaļfinālā.

Bobs Hārtlijs (Latvijas izlases galvenais treneris): “Smags zaudējums, bet visu cieņu spēlētājiem par cīņu un pašatdevi. ASV izlase ir ātrākā, ar kuru esam spēlējuši. Pirmais periods bija ļoti labs, iznācām ar lielu enerģiju un mazliet pārsteidzām viņus. Pret tādiem pretiniekiem nevar iet presingā visu spēli, jo viņi ir ļoti meistarīgi, ātri. Redzam, ka izlasē ceturtajā maiņā darbojas hokejisti, kuri NHL ir pirmajās maiņās. Otrajā periodā pieņēmām dažus sliktus lēmumus, kļūdījāmies pie saviem vārtiem un amerikāņi tika atpakaļ spēlē. Mums atkal jānostājas uz kājām, palikušas divas spēles un joprojām esam labā situācijā, lai iekļūtu ceturtdaļfinālā. Jāatpūšas un jāsakopo spēki cīņai pret Krieviju un Vāciju."

Džefs Blešils (ASV izlases galvenais treneris): „Vispirms vēlētos izteikt cieņu Latvijas izlasei. Viņi spēlēja īpaši sīksti, spēles pirmajā pusē, it īpaši pirmajā periodā, viņi mūs šajā aspektā pārspēja. Latvija ir lieliski organizēta komanda – man bija iespēja vērot viņu spēli pret Zviedriju, un Latvija gan spēlē ļoti aktīvi un fiziski, gan arī ir ļoti disciplinēta, līdz ar to visu cieņu Bobam (Hārtlijam) un viņa treneru kolektīvam. Lai arī mūsu izlasei pats sākums neizdevās, arī noskaņošanās ziņā, domāju, ka paveicām labu darbu, lai paliktu spēlē. Nekritām panikā, un tā mums bija laba mācība. Vēlos uzslavēt mūsu spēlētājus Kopu, Bjugstedu un Komferu, tie bija spēlētāji, kas atgrieza mūs spēlē. Dažreiz nepieciešams, lai komandas stiprākie vīri vienkārši dodas uz vārtiem, un domāju, ka viņu paveiktais ienesa svaigumu arī pārējās komandas sniegumā.”

Latvija - ASV 3:5 (1:0, 2:3, 0:2)

Vārti: 11:23 Bļugers (Bičevskis) 1:0, 20:07 Daugaviņš (Džeriņš, Ro.Bukarts) 2:0, 29:00 Komfers (Lī) 2:1, 31:37 Cibuļskis (Indrašis) 3:1, 33:44 Bjugstads (Šmalcs, Kellers) 3:2, 38:37 Gudro (Truba, Bjugstads) 3:3, 56:38 Kops (Helebaks) 3:4, 58:58 Larkins 3:5.
Soda min.: 6:8
Metieni: 23:33
Vārtsargi: Elvis Merzļikins - Konors Helebaks