Masaļska atvadu spēlē Latvijas izlase piekāpjas Francijai

Latvijas hokeja izlases vārtos atvadu maču aizvadīja Edgars Masaļskis, 42. minūtē tiekot simboliski nomainīts. Francija mača gaitā bija izvirzījusies vadībā 5:0, bet ar Laura Dārziņa rezultatīvās piespēles un brāļu Bukartu vārtu guvumu palīdzību Latvija beigās samazināja rezultāta starpību līdz 4:6.

Latvijas izlases labā vārtus šajā mačā, guva Ronalds Ķēniņš, brāļi Rihards un Roberts Bukarti, kā arī Andris Džeriņš.

Tāpat kā piektdienas mačā arī sestdien rezultātu jau pirmajā periodā atklāja Francijas izlase, kad izcēlās Nikolā Bešs. Pirmajās 20 minūtēs vārti tā arī vairs netika gūti, turklāt Latvijas valstsvienība demonstrēja blāvu sniegumu. Otrajā trešdaļā viesi 12 minūšu laikā guva četrus vārtus pēc kārtas, tādējādi panākot jau 5:0. Arī Latvijas izlasei radās vārtu gūšanas iespējas un otrā perioda izskaņā Ķēniņš un Rihards Bukarts īsā laikā divus vārtus atguva.

Sākoties trešajai trešdaļai, Masaļskis tika nomainīts pret otro šī mača vārtsargu Ivaru Punnenovu. Pieredzējušais hokejists izpelnījās lielas "Arēnas Rīga" skatītāju ovācijas. Tiesa, gandrīz uzreiz pēc Punnenova nākšanas laukumā viņš ielaida vārtus, kas Latvijai lika nonākt iedzinējos ar 2:6. Laukumā turpinājās gana atklāts hokejs, dažas minūtes vēlāk Robertam Bukartam un Džeriņam izdevās atgūt vēl divus vārtus, kas ļāva atjaunot intrigu šajā spēlē.

Latvijas valstsvienība izdarīja spiedienu uz Francijas komandas vārtiem, turklāt pretinieki vairākkārt nesekmīgi centās raidīt ripu tukšos mājinieku vārtos. Spraigā cīņā Latvija vārtus tā arī neguva un piedzīvoja rezultatīvu zaudējumu.

Latvija - Francija 4:6 (0:1, 2:4, 2:1)

Vārti: 7:19 Bešs (Treijs, Klerū) 0:1, 24:12 Menjē (Treijs) 0:2, 26:15 Rešs (Da Kosta) 0:3, 27:26 Rics (Bešs) 0:4, 32:13 Da Kosta (Bešs, Manavjāns, vair.) 0:5, 35:01 Ķēniņš (Ro. Bukarts, Dārziņš, vair.) 1:5, 35:50 Ri. Bukarts (Džeriņš, Dārziņš) 2:5, 41:41 Teksjē 2:6, 47:18 Ro. Bukarts (Indrašis) 3:6, 48:32 Džeriņš (Dārziņš, Freibergs) 4:6
Metieni: 32:18
Soda min.: 4:30
Vārtsargi: Edgars Masaļskis (no 41:09 Ivars Punnenovs) - Ronans Kvemenērs