Latvijas izlase izcīna panākumu pār Franciju

Fot: Jeļena Ļevšina

Latvijas hokeja izlase, gatavojoties pasaules čempionātam, piektdien "Euro Hockey Challenge" ietvaros "Arēnā Rīga" ar 2:1 (0:1, 0:0, 2:0) pārspēja Francijas valstsvienību.

Latvijas izlasei spēle iesākās neveiksmīgi.Jau trešajā minūtē Francija atklāja rezultātu - pēc partnera metiena pielabošanas izcēlās Nikolā Rics. Otrajā periodā turpinājās spēkos līdzvērtīga spēle, tomēr Latvijas valstsvienībai nesekmējās ar vairākuma izmantošanu - neviens no trim otrajā periodā netika izmantots.

Trešās trešdaļas sākumā Latvijas hokejisti tika pie iespējas spēlēt piecatā pret trijiem pretinieku hokejistiem, ko arī izdevās izmantot. Pēc Roberta Bukarta metiena ripu pēc vārtsarga atsitiena vārtos raidīja MIks Indrašis.

Latvijas izlase vadību pārņēma 52.minūtē, kad pēc teicamas Merzļikina spēles vārtos Latvijas izlase aizskrēja pretuzbrukumā un pēc lieliskas Laura Dārziņa piespēles izlases kapteinis Daugaviņš panāca 2:1. Noslēgumā Francija nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, kas gan nevainagojās panākumiem.

Sestdien abas komandas tiksies atkārtoti. Šī cīņa būs īpaša, jo atvadas no Latvijas izlases teiks pieredzējušais vārtsargs Edgars Masaļskis.

Latvija – Francija 2:1 (0:1, 0:0, 2:0)
Vārti: 2:33 Dams-Malkā (Klero) 0:1, 43:24 Indrašis (Ro. Bukarts, Dārziņš, vair.) 1:1, 51:57 Daugaviņš (Dārziņš) 2:1
Metieni: 32:20
Soda min.: 10:18
Vārtsargi: Elvis Merzļikins – Floriāns Ardī