Latvijas izlase "Euro Ice Hockey Challenge" turnīru Bledā noslēdz ar graujošu uzvaru pār Franciju

Sestdien, 5. novembrī Latvijas hokeja izlase Slovēnijas pilsētā Bledā ar 6:0 (2:0, 1:0, 3:0) pārspēja Francijas valstsvienību.

Latvijas hokeja izlase, kuras sastāvā "Euro Ice Hockey Challenge" turnīrā Slovēnijā nav lielākās daļas potenciālo līderu, pirmajās divās turnīra spēlēs bija cietusi zaudējumus un šodien vairs pretendēja tikai uz trešās vietas nosargāšanu. Pirmo vietu turnīrā izcīnīja Baltkrievija, kas ar 4:3 pēcspēles metienos uzvarēja Slovēniju, savukārt mūsu šodienas pretiniece Francija turnīru pabeidza bez punktiem.

Pēc visai līdzvērtīgi aizvadīta mača sākuma Latvijai izdevās izvirzīties vadībā desmitajā minūtē. Francijas hokejisti neveiksmīgi nospēlēja uz mūsu zilās līnijas, un izvērsās hokejā ļoti reti novērojamā situācija, kad veseli trīs (!) Latvijas hokejisti varēja aizskriet ātrajā uzbrukumā pret vienu pašu franču vārtsargu. Lai arī iecerētā izspēle gluži nesanāca, ripu vārtos Vitālijs Pavlovs nogādāja tik un tā.

Uzreiz nākamajā uzbrukumā Latvijai izdevās dubultot pārsvaru, kad pēc Ērika Ševčenko metiena ripu vārtos raidīja Roberts Jekimovs. Iegūtais pārsvars ļāva spēlēt nedaudz atvieglotāk, taču jāpiezīmē, ka izdarīto metienu skaita ziņā Francija pirmajā periodā bija pārāka (12:11), bet Māris Jučers tika galā ar visiem pretinieku metieniem.

Otrā perioda vidū iespaidīgi nospēlēja Frenks Razgals, kurš pretinieku zonā ilgstoši pieturēja ripu, vārtu priekšā veikli apspēlēja aizsargu un paspēja izdarīt piespēli Kirilam Galoham, kurš to padeva tālāk Kristapam Bazevičam, un jau 3:0 Latvijas labā. Pēc šī vārtu guvuma Francijas izlase veica vārtsargu maiņu, bet pāris minūtes vēlāk viņu piemēram sekoja arī Miļuns, Jučera vietā spēles vidū sūtot Gustavu Dāvi Grigali.

Arī Grigals šo maču pabeidza bez ielaistiem vārtiem, kamēr 49. minūtē franču vārtsargs Kvemenērs neprata tikt galā ar Mika Lipsberga metienu. Savukārt 57. minūtē pēc Pavlova uzvarēta iemetiena pretinieku zonā veiksmīgi starp aizsargiem izslīdēja Edija Brahmaņa piespēlētā ripa, un Mārtiņš Cipulis palika brīvā metiena pozīcijā. Viņš to izmantoja ar ļoti precīzi notēmētu metienu tuvējā vārtu devītniekā, neatstājot vārtsargam nekādas cerības. Bet pēdējā minūtē pēdējo triecienu jau demoralizētajai Francijas izlasei pasniedza Artūra Salijas vārtu guvums. Mača beigās pārliecinošais 6:0 Latvijas labā.

Sadarbībā ar Sportacentrs.com

Latvija – Francija 6:0 (2:0, 1:0, 3:0)

Vārti: 9:37 Pavlovs 1:0, 10:04 Jekimovs (Ē. Ševčenko, E. Kulda) 2:0, 29:14 Bazevičs (Galoha Razgals) 3:0, 48:35 M. Lipsbergs (Ē. Ševčenko, Jekimovs) 4:0, 56:43 Cipulis (Brahmanis, Pavlovs) (vair.) 5:0, 59:25 Salija (Brahmanis) 6:0
Metieni: 39:33
Soda minūtes: 8:8
Vārtsargi: M. Jučers (no 31:08 G. Grigals) – F. Ardē (no 29:34 R. Kvemenērs)