HS "Rīga" nodrošina piekto vietu un ceturtdaļfinālā spēlēs pret "Liepāju"

Sestdien, 18. februārī vienīgajā Latvijas hokeja virslīgas spēlē HS "Rīga" ar rezultātu 11:2 pārliecinoši apspēlēja citu galvaspilsētas komandu "Pārdaugavu".

Spēle Rīgā bija piektā tikšanās komandām šīs sezonas čempionātā. Iepriekšējās četrās reizēs uzvarēja “Rīga”, bet “Pārdaugavai” allaž izdevās gūt divus vārtus. Savu priekšpēdējo spēli čempionātā autsaideri uzsāka ar ātriem vārtiem – jau 25 sekundes pēc sākuma svilpes precīzs metiens padevās Jurim Bērziņam. Šie vārti palika vienīgie trešdaļa, bet “Pārdaugava” pirmo reizi čempionātā pabeidza pirmo periodu, atrodoties vadībā.

Otrajā trešdaļā “Rīga” pieķērās spēlei nopietnāk, un tās sākuma Toms Opelts izlīdzināja spēles rezultātu, bet piecas minūtes vēlāk Emīls Potapovs izvirzīja Rīgas “lauvas” vadībā – 2:1. Perioda beigās “Pārdaugava” zaudēja vienu no saviem hokejistiem Vladimiru Ribņikovu, kurš saņēma lielo spēles sodu par spēršanu.

Ja divas pirmās trešdaļas rezultāta zīņā bija salīdzinoši labas “Pārdaugavai”, tad trešais periods izvērtās par katastrofu. Rūdolfs Builis un Juliāns Misjus 37 sekunžu laikā divas reizes pārspēja Andreju Bonču-Brujeviču. “Pārdaugavas” treneri pieprasīja 30 sekunžu pārtraukumu un nomainīja vārtsargu, bet ripas turpināja krist nu jau Kaspara Dzierkala vārtos – Renārs Undelis, Toms Opelts, Elvis Dins Kalnbērziņš un Andrejs Kostjuks ar četriem precīziem metieniem aizsūtīja Dzierkalu atpakaļ uz “Pārdaugavas” soliņu, kad spēles rezultāts bija 8:1. Vēl trīs reizes “Rīgas” spēlētāji lika atcerēties nepatīkamas sajūtas pēc ielaistas ripas Bončam-Brujevičam, uz ko ar vienu precīzu metienu atbildēja Niks Sandis Voiceščuks, izpildot “Pārdaugavas” normu spēlēs ar “Rīgu” - divi vārti.

Spēle noslēdzās ar rezultātu 11:2, Renāram Undelim un Oļegam Šišļaņņikovam nopēlnot pa 4 punktiem. Ar šo uzvaru hokeja skola “Rīga” garantēja sev piekto vietu divas spēles pirms čempionāta beigām, kas nozīmē, ka ceturtdaļfinālā būs jāspēlē pret “Liepājas” hokejistiem. “Pārdaugavai” palika viena spēle pret “Mogo”, un septitajā vietā esošai komandai čempionāts būs noslēdzies.